Yeni Annelerin Yapmayı Özlediği Şeyler

Paylaş
 

Anne olmak şüphesiz ki dünyanın en güzel duygusudur. Ancak bebeğiniz olduktan sonra yaşamınızın eskisi gibi özgür olacağını beklemeyin. Özellikle yeni anneler bebeği ile olan yeni yaşamına alışmakta biraz sıkıntı yaşayabilir. Yeni anneler bebeklerinin dünyalarına girmesi ile eski yaşamlarından tamamen uzaklaşırlar. Peki yeni annelerin yapmayı özlediği şeyler nelerdir?

Deliksiz ve Uzun Uyku

Eğer bebeğiniz olmadan önce çalışmayan bir bayan iseniz bebeğinizden önce geç saatlere kadar uyuduğunuz anları çok özleyeceksiniz demektir. Dolayısıyla özlediğiniz şeylerin ilk sırasında deliksiz ve uzun uyku yer alıyor. Hepimizin bildiği gibi bebekli bir yaşama adım attığınızda kesintisiz uyku çekmeniz neredeyse imkansızdır.

annelerinözledikleri2

Uzun Banyo Keyfi

Bebeğiniz olmadan önce dakikalarca hatta saatlerce duş aldığınız keyifli anlarınızı hatırlayın. Anne olduktan sonra köpüklerle ve aromatik yağlarla zenginleştirilmiş uzun banyo keyfiniz artık tarih olacak, yerini bebeğiniz uyurken beş dakikalık duş aldığınız anlar gelecek.

annelerinözledikleri1

Hafta Sonu Kahvaltı Keyfi

Özenle hazırlanmış bir kahvaltı sofrası ve saatlerce süren kahvaltı keyfi yaptığınız hafta sonlarını geride bırakmanın zamanı geldi. Bebeğiniz dünyaya geldikten sonra çayınızı yavaş yavaş yudumladığınız o güzel kahvaltıların yerini acele yapılan kahvaltılar alıyor.

annelerinözledikleri4

Arkadaşlarla Yapılan Uzun Alışverişler

Anne olduktan sonra fark edeceksiniz ki alışverişleriniz sadece bebeğiniz için olacaktır. Bebek bezi, bebek maması, bebek kıyafetleri gibi eşyaların haricinde yalnızca kendinize özel eşyalar alabileceğiniz alışverişleri özleyeceksiniz.

annelerinözledikleri6

Boş Boş Oturmak

Boş oturmak kulağa sıkıcı gelebilir, ancak anne olunca bunu ne kadar özleyeceğinizi tahmin edemezsiniz.

annelerinözledikleri5

Temiz ve Toplu Bir Ev

Bebek bezleri, ıslak mendilleri, biberonlar ve emziklerin dekor olarak kullanıldığı ve oyuncakların üzerinden atlamak zorunda kaldığınız bir eve hoş geldiniz. Bebeğiniz yaşamınıza girdikten sonra evinizin sürekli temiz ve toplu olması neredeyse çok zor.annelerinözledikleri8

Kesintisiz Sinema Keyfi

Bebeğiniz uyuduktan sonra günün yorgunluğunu atmak için güzel bir film keyfi yapmak en doğal hakkınız. Ancak bebeğinizin ağlama seslerinden dolayı defalarca pause tuşuna basıp bebeğiniz ile ilgilenirken film keyfinizin yarıda kalma ihtimalini unutmayın. Yani anneler için kesintisiz sinema keyfi yaşamak oldukça zor gibi görünüyor.

annelerinözledikleri9

Eşinizle Romantik Bir Gece

Bebeğiniz duyar, karnı acıkır, şimdi uyanır kaygısı yüzünden eşinizle geçirdiğiniz özel anların pek tadı kalmaz.

annelerinözledikleri7

Her Şeyden Sınırsızca Yiyebilmek

Doğumdan sonra bedeninizin eskisi gibi olmadığı fark edeceksiniz tabi ki. Hem aldığınız kilolar yüzünden hem de yediklerinizin bebeğinize dokunabilme ihtimalinden dolayı istediğiniz her şeyi yiyemezsiniz. Yani bebekli yaşamınızda dilediğiniz her şeyi dilediğiniz kadar yemek artık mümkün değil.

annelerinözledikleri3

Bebeğiniz dünyaya geldikten sonra eski yaşamınızda özlediğiniz pek çok şey olabilir. Ancak tüm bunlara rağmen bebeğinizin yaşamınıza kattığı güzellikleri görün ve bunlarla mutlu olun.

Bu yazı 694 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

  • YENİ
  • YORUM

İçinde bulunduğu yaşamın ve kendi değerinin farkında olan kadınların sitesidir. Değerinin farkında olan bir kadın ruhuyla, kültürüyle, hayata bakış açısıyla, tebessümü ile asaleti temsil eder. Kendine değer veren kadın çevresine sonsuz sevgi ve saygı duyar. Doğuştan gelen değerinizin farkına varmanız için Pembe Safir yol arkadaşınız olacaktır.

PembeSafir