Vücut Tipinize Uygun Mont Seçimi İçin Öneriler

Kış aylarının gelmesi ile hava koşullarına uygun alışveriş koşuşturması da başladı. Seçtiğiniz kaban veya montların güzelliğinizi gölgelemesine izin vermeyin, vücut tipinize uygun mont seçimi yapın. Bunu nasıl yapacağınız konusunda fikriniz yoksa önerilerimize göz atın.

Büyük Göğüslü Bayanlar

Eğer sizde büyük göğüslere sahipseniz yaka kısmında kabarık görünüme sebep olan kürk, işleme gibi detaylara sahip mont modellerinden uzak durmalısınız. Bu tür detaylar sizi olduğunuzdan daha kilolu gösterebilir, bu yüzden fermuar detaylı olan mont ve kabanlardan tercih etmelisiniz.

Armut Tipi Bayanlar

Armut vücut tipine sahipseniz vücudunuza oturan modeller seçerek belinize vurgu yapmalısınız. Bele oturan, belden kuşaklı mont veya kabanlar tercih ederek belinizi daha ince gösterebilirsiniz. Şal yaka detaylı modeller tercih ederek daha orantılı bir görünüm elde edebilirsiniz.

Büyük Bedenli Bayanlar

Büyük bedenli olup, olduğunuzdan daha zayıf görünmek için A kesim kabanları tercih etmeniz uygun olur. Kürk detaylı modeller sizi daha fazla kilolu göstereceği için seçiminiz onlardan yana olmamalı. Bunun yerine asimetrik kesimli manto, panço ve pelerin tercih edebilirsiniz.

Kum Saati Vücut Tipli Bayanlar

Beliniz ince ama göğüs ve kalça kısmınız geniş ise belden oturtmalı modeller seçerek güzelliğinizi korumanız mümkün. Belden oturtmalı modeller ile kadınsı görünümünüzü koruyabileceksiniz.

Kısa Boylu Bayanlar

Minyon bir tipiniz varsa boyunuzu uzun göstermek için kısa montları tercih etmeniz gerekiyor. Geniş ve uzun modeller boyunuzu iyice küçük göstereceğinden dolayı kesinlikle tercih etmemelisiniz.