Türkiye’nin Sevilen Filmi – Limonata

Paylaş
 

Leyla ile Mecnun dizisinden sonra sinema filmlerinde kendini göstermeye başlayan Serkan Keskin oldukça başarılı bir komedi filmiyle karşımıza çıkmıştır. Limonata IMBD puanıyla da bu başarısını kanıtlamış ve 10 üzerinden 7,9 almıştır. Film komedi türünde olduğu kadar içinde barındırdığı dramatik sahnelerle de dram türünde sergilenebilecek bir yapıya sahip. Filmin yönetmenliğini ise yine tanıdık bir isim olan Ali Atay üstlenmiş aynı zamanda senaryoda filmin başrollerinde olan Ertan Saban ile birlikte bulunmuştur.

     Bu üçlünün yakalamış oldukları tarz onları gelecek nesillere aktaracak olan özellikleri olacaktır. Komediye ayrı bir boyut katmaları Limonata filminde de kendini oldukça belli etmiştir.

limonata2

     Filmde başrolleri Serkan Keskin (Selim) ve Ertan Saban (Sakip) paylaşmaktadır. Selim ve Sakip babaları bir olan iki kardeştir. Ancak bundan ikisinin de haberi yoktur. Ta ki babaları Makedonya’da ölmek üzereyken son isteği Selim’i görmek oluncaya kadar. Sakip babasının son isteğini yerine getirmek için İstanbul’a Selim’i bulmaya gelir. Selim’i İstanbul gibi bir şehirde bulması biraz zor olacaktır. Sakip ara sıra aramaktan vazgeçse de daha sonra tekrar aramaya devam eder ve sonunda bulur.

Bu kez de Selim’i Makedonya’ya götürmeye ikna etmek bir meseledir. Ancak Sakip babası için bunundan bir yolunu bulur ve Selim’i yola çıkarır. Bulana kadar başından geçen maceralara bir de Selim’i Makedonya’ya götürürken başlarına gelen maceralar eklenir. Selim uçarı Sakip’in ise bir o kadar sakin bir karakteri vardır. Bu iki zıt karakterin bir araya gelmesiyle ortaya çıkan gelişmeler izlenmeye değer bir film ortaya çıkarmıştır.

Farklı kültürlerin ortak yönlerini vurgulayan aslında uzak olduğumuz kadar birbirimize yakın olduğumuzu gösteren, atalarımızın kurmuş olduğu ortak tarihi bizlere anlatan bir film olmuştur aslında. Limonata anlatılan olaylar kadar alt anlamlarıyla da izleyenlerin beğenisini toplayan bir filmdir.

Bu yazı 794 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

  • YENİ
  • YORUM

İçinde bulunduğu yaşamın ve kendi değerinin farkında olan kadınların sitesidir. Değerinin farkında olan bir kadın ruhuyla, kültürüyle, hayata bakış açısıyla, tebessümü ile asaleti temsil eder. Kendine değer veren kadın çevresine sonsuz sevgi ve saygı duyar. Doğuştan gelen değerinizin farkına varmanız için Pembe Safir yol arkadaşınız olacaktır.

PembeSafir