Türkiye’nin Gezilmesi Gereken Köyleri

Paylaş
 

 

Yaz kış muhteşem manzaraları ile ön plana çıkmakta olan ülkemizin çok çeşitli yerleri ile ilgili sizlere bazı önemli bilgileri vermek istiyoruz. Buna göre Türkiye’nin gezilmesi gereken köyleri konusunda fikir sahibi olmanıza olanak verecek olan açıklamaları yapmak istiyoruz. Bu sayede her mevsim adından sıkça söz ettirmekte olan doğa harikası köyler hakkında bilgi sahibi olabileceğinizi göreceksiniz.

Kapadokya’da Muratpaşa Köyü

Ürgüp’te bulunan Muratpaşa Köyü’nü ziyaret etmeniz halinde  kilise ve cami ve peribacalarını görmeniz mümkün olacaktır. Görünüm olarak en  az bozulmuş yerlerden birisi olduğunu da görebileceksiniz.

Şanlıurfa’da Harran

Eşini benzerini az görebileceğiniz yerlerden birisidir ve özellikle ev mimarisi ile ön plana çıkmaktadır. Şehrin surlarını, camilerini ve kutsal kuyu olarak bilinen mekanını gezmenizi tavsiye etmekteyiz.

Halfeti’de Savaşan

Baraj gölünden yükselmekte olan minaresi ile bilinmektedir ve hoş manzaralara sahiptir. Birecik Baraj sularının altında kalmaktadır ve şimdilerde terk edilmiş olsa da gezilip görülmesi gereken yerler arasında bulunmaktadır.

Fethiye’de Yanıklar

Muğla’ya özgü olan Sığla ağaçları ile bilinen bir bölgedir ve bu sebepten ötücü dünyaca bilinmektedir. Türkiye’nin gezilmesi gereken köyleri arasında yer alır ve narenciye bahçelerinden, kuşların konaklama alanı olan Karaot Akgöl çevresine kadar doğal bir cenneti andırmaktadır.

Ödemiş’te Lübbey

Her ne kadar kimsenin yaşamadığı bir alan olsa da, doğal güzellikleri ve muhteşem manzarası ile görmeniz gereken bir yer olarak tavsiye edilmektedir. Pek çoğu yıkılmaya yüz tutmuş olan evlerini ve doğal güzelliklerini görebileceğiniz yerlerden birisidir.

Safranbolu’da Yörükköyü

UNESCO tarafından Dünya Miras Listesi’ne alınan Safranbolu’da görebileceğiniz en güzel doğallığa sahip olan yerlerden birisidir. Doğal manzarasıyla ünlü olan bu mekandaki tüm zenginlikleri keşfedebilirsiniz. Yalnızca evlerini değil, dar sokaklarını ve çitlerle çevrili olan bahçelerini de görebilirsiniz.

Muğla’da Eski Datça

Türkiye’nin gezilmesi gereken köyleri ile ilgili listenizi hazırlarken ilk sırada yer vereceğiniz mekanlardan birisi olacaktır. Akdeniz’de köy tatili yapmak istediğinizde mutlaka değerlendirmeniz gerekir ve huzurlu havasını içinize çekmeniz gerekir. Keyfinize göre konaklayabileceğiniz ve köy vasfında olan yerlerden birisidir. Restore edilen evlerini görebilir ve muhteşem sokaklarından geçmeye başlayabilirsiniz.

Bu yazı 1199 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Bunlar da ilginizi çekebilir

  • YENİ
  • YORUM

İçinde bulunduğu yaşamın ve kendi değerinin farkında olan kadınların sitesidir. Değerinin farkında olan bir kadın ruhuyla, kültürüyle, hayata bakış açısıyla, tebessümü ile asaleti temsil eder. Kendine değer veren kadın çevresine sonsuz sevgi ve saygı duyar. Doğuştan gelen değerinizin farkına varmanız için Pembe Safir yol arkadaşınız olacaktır.

PembeSafir