Tracy Hogg – Bebek Bakım Sorunlarına Mucize Çözümler

Paylaş
 

Tracy Hogg bebek bakım sorunlarına mucize çözümler kitabı bebeklerde uyku, beslenme ve duygusal geçiş sorunlarında anne babalara kolaylık sağlayan çok değerli bilgiler içeriyor. Pek çok anne baba bebeklerinin çok küçük olduğunu düşünerek herhangi bir eğitim veremeyeceklerini düşünürler. Bu kitap ile tanıştığınızda bebeğinize ne kadar erken eğitim verirseniz bebek bakımının bir o kadarda kolay olacağına tanık olursunuz.

 

Tracy Hogg Kimdir?

 

Tracy Hogg, çok uzun yıllardır bebek bakım sorunlarına çözümler geliştiren ve ailelerin yardımına koşan bir bebek hemşiresidir. Gerek bireysel olarak gerekse kitapları aracılığı ile ailelerin yardımına koşan Tracy bebek meleği olarak da anılmaya başlanmıştır.

Özellikle bebeklerde uyku sorunlarına çözüm bulan ve bebeklerin doğduğu günden itibaren bir ritüele ihtiyaçları olduğunu söyleyen Tracy Hogg dünya çapında tanınmış biri haline geldi. Kensinini bebeklere fısıldayan kadın olarak da tanıtan Tracy’nin kitapları dünyada milyonlarca baskıya ulaştı.

 

Tracy Hogg İle Bebek Bakımı Nasıl Kolaylaşır?

 

Tarcy Hogg, bu kitabında ailelere öyle içten ve esprili yaklaşır ki adeta onu yanınızda hisseder ve bebeğinizle ilgili sorunlarda neler yapacağınızı kolaylıkla anlarsınız. Kitabın her satırında bebeğinizi tanımlayan parçalar gördüğünüzde “işte sonunda beni anlayan biri çıktı!” diye heyecanlanırsınız.

Bebeğiniz kaç aylık olursa olsun bir yaşından önce mutlaka bir ritüel oluşturmalısınız. Bu kitapta bunu nasıl yapacağınız hakkında her detay mevcuttur. Bebeğinize oluşturduğunuz ritüel sizin kendinize zaman ayırabilmeniz ve bebek bakımını eğlenceli hale getirmeniz demektir.

 

Ritüel Nedir?

 

Tracy Hogg, bebeğinize bir ritüel oluşturmanızı tavsiye ederken daima bebeğinizin programlanamayacığını dile getirir. Yani oluşturduğunuz ritüel bebeğiniz ve sizin için sağlıklı bir düzendir. Tracy Hogg’a göre 4 aydan küçük bebekler 3 saatlik döngü ile sırasıyla beslenme, aktivite, uyku şeklinde bir ritüel tavsiye eder. Onun bu ritüeline sadık kaldığınızda bebeğiniz geceleri kesintisiz uyumayı öğrenir ve gündüzleri düzenli uyku ve beslenme ile huzurlu bir şekilde büyür.

Tracy Hogg, sıkıcı ve kuralcı programlar yerine eğlenceli bir şekilde bebeğinizi okuyabilmenizi sağlamak için adım adım her detayı kitabında belirtmiştir.Anne babalara da verdiği tavsiyeler  ile onların hatalı ebeveynlik yüzünden bebeklerinde yaşanan sorunların düzeltilmesini hedefler.

Kitabın içeriği özetlenemeyecek kadar detaylı olduğundan mutlaka okumanızı tavsiye ediyorum. İnternette kısa kısa verilen bilgilerle yola çıktığınızda farkında olmadan yaptığınız hatalardan dolayı bebeğinizin ritüelinde sıkıntılar yaşayabilirsiniz. Bu kitap ile bebeğinizin 3 yaşına kadar olan döneminde neler yaşayacağınızı bilir ve onun duygu geçişlerinde ona destek olabilirsiniz.

Bu yazı 888 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

  • YENİ
  • YORUM

İçinde bulunduğu yaşamın ve kendi değerinin farkında olan kadınların sitesidir. Değerinin farkında olan bir kadın ruhuyla, kültürüyle, hayata bakış açısıyla, tebessümü ile asaleti temsil eder. Kendine değer veren kadın çevresine sonsuz sevgi ve saygı duyar. Doğuştan gelen değerinizin farkına varmanız için Pembe Safir yol arkadaşınız olacaktır.

PembeSafir