Susam Yağının Cilde Faydaları Nelerdir?

Paylaş
 

Cilt üzerinde kullanılacak olan çeşitli bitkisel yağlar bulunmaktadır ve bunlardan birisi de susam yağı olarak karşımıza çıkmaktadır. A, E, B vitaminleri, bakır, kalsiyum, mineralleri ve Omega 6 ile 9 yağ asitleri bakımından zengin olan susam yağının cilde faydaları nedir sorusunun yanıtını bu yazımızda bulabileceksiniz.

Kuru Ciltler İçin Susam Yağı Nasıl Etki Eder?

İlk olarak cildi nemlendirme ve besleme özelliğinden söz etmek mümkün olacaktır. Kuru ciltlerde muhteşem bir etkiyi oluşturduğunu söyleyebileceğimiz bir üründür. Gözeneklere hemen işler ve kısa sürede cildinizin nemleneceğini hissedebilirsiniz. Cildinizin hassas olmasından kaynaklı olarak görülen kurumalarda bu yöntemleri uygulamanızın faydasını bir an önce görmüş olacaksınız.

Topuklarda Susam Yağı Nasıl Kullanılır?

Susam yapının kullanılabileceği diğer bir alan ise topuklar olacaktır. Kuruyan bu bölgelerin nemlenmesi açısından etkili olduğunu söyleyebiliriz ve derinlemesine emilecek olan bu yağın ardından besleyici özelliğini hissetmenizi sağlayabilirsiniz. Topuk ağrıları veya çeşitli sorunlarda yine bu yağı kullanmanız, sizlere pek çok kolaylık sağlayacaktır.

Kaş ve Kirpikler İçin Susam Yağı Nasıl Kullanılır?

Pamuk yardımıyla uygulamanız halinde bu alanlardaki besleyicilik özelliğini de görebileceksiniz. Aynı zamanda yaşlanmayı geciktirme ve hücreleri canlandırma gibi özelliklerini de unutmamanız gerekmektedir. Dökülen kaşlara veya kirpiklere karşı böyle bir tedbirin alınacağını da hissedeceksiniz.

Yaraların Tedavisinde Susam Yağı Kullanılmalı Mı?

Enfeksiyonlar, mantarlar ve çeşitli yaralar için içeriğindeki çinko etkisini hissettirir ve daha çabuk iyileşmelerini sağlayacaktır. Vücudun kendini onarmasında ve iyileştirmesinde son derece etkili olduğu görülecektir. Cilt rahatsızlıkları, egzama veya çeşitli hastalıklar için tedavi aşamasında susam yağını kullanabileceğinizi unutmamalısınız. Susam yağının cilde faydaları nedir diye soruyorsanız, bu sorunun yanıtını böylece alabileceğinizin de farkına varacaksınız.

Susam Yağı Ciltte Nasıl Kullanılır?

Hangi amaçla kullanmak istediğinize bağlı olarak susam yağını ciltte farklı şekillerde uygulayabilirsiniz. Masaj yaparak uygulayacağınız bu aşamanın ardından sizler de 10 dakika bekleyebilirsiniz. Hemen sonra fazlasını silerek, kalanını ise kullanmaya devam edebilirsiniz.

Diğer bir yöntem ise duştan önce zeytinyağı veya badem yağı ile karıştırdıktan sonra duşta durulamak olacaktır. Banyo suyuna katmayı deneyebilir ve susam yağının cilde faydaları nedir diye sorarken böylece nemlendirici olarak da kullanabilirsiniz.

 

Bu yazı 1298 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

  • YENİ
  • YORUM

İçinde bulunduğu yaşamın ve kendi değerinin farkında olan kadınların sitesidir. Değerinin farkında olan bir kadın ruhuyla, kültürüyle, hayata bakış açısıyla, tebessümü ile asaleti temsil eder. Kendine değer veren kadın çevresine sonsuz sevgi ve saygı duyar. Doğuştan gelen değerinizin farkına varmanız için Pembe Safir yol arkadaşınız olacaktır.

PembeSafir