Sonbahar Tatili İçin 5 Adres

Paylaş
 

Hava sıcaklıklarının azalması ile birlikte yaşadığımız mevsim değişiklikleri arasında en çok sonbaharı severiz. Bu nedenle tatil, dinlenme ve buna benzer nedenlerle sonbahar tatilini yapmayı tercih ederiz. Peki ya bu aşamada en çok hangi adreslerin tercih edildiğini merak ediyor musunuz? İşte şimdi sizlere sonbahar tatili için 5 adres ile ilgili önerilerimizi sunmaya başlayacağız.

Kıbrıs Tatiline Hazır Mısınız?

Akdeniz’in üçüncü büyük adası olma özelliğini taşımakta olan ve eşsiz kumsala sahip olan mekanlardan birisi olarak Kıbrıs’ı görmekteyiz. Eğlence hayatının sonuna kadar yaşanabileceği bu adreste sonbahar tatilinizi muhteşem bir şekilde yapabilirsiniz. Üstelik pasaporta ihtiyaç duymayacağınız için çok daha fazla rahat edebileceksiniz. Girne ve Magosa sahillerini keşfedebilir, plajlarında vakit geçirebilir ve lüks pansiyonlarında kalabilirsiniz.

Mersin Rotanız Olsun İster Misiniz?

Hem yaz, hem de sonbahar tatili için en uygun diğer bir adres ise Mersin olacaktır. Türkiye’nin önemli sahil kentlerinden birisi olma özelliğini taşımaktadır. Silifke, Kızkalesi, Akkum ve Taşucu başta olmak üzere temiz olarak görebileceğiniz ve uygun fiyatlarla tatilinizi yapabileceğiniz pek çok alanı bulunacaktır. Üstelik tarihi olarak gezi yapmak isteyenler için de Cennet ve Cehennem mağaraları, Eshab-ı Kehf Mağarası, Anemurium Antik Kenti gibi pek çok seçeneğiniz bulunacaktır. Sonbahar tatili için 5 adres için en zengin seçeneklerden birisi olduğunu göreceksiniz.

Kaz Dağları Sonbahar İçin İdeal Mi?

Aklınızda bazı soru işaretleri varsa ve sonbahar için ideal tatil merkezlerini arıyorsanız, işte sizleri Kaz Dağları ile tanıştırmak istiyoruz. Balıkesir ve Çanakkale havasını alabileceğiniz bu muhteşem yerde doğa yürüyüşlerini yapabilirsiniz. Sütüven Şelalesi ve Hasanboğuldu Göleti de yine sizleri kendisine hayran bırakacaktır.

Datça’yı Duymayan Kaldı Mı?

Muğla’nın şirin ilçelerinden birisi olan Datça’yı duymayan kimse kalmamıştır. Ancak sonbahar tatili için de listenize alabileceğinizi unutmamalısınız. Denizinin sakin olması ve berrak olması, temiz ortamlara sahip olması gibi nedenlerden dolayı burayı gönül rahatlığıyla seçebileceğinizi unutmayın.

Fethiye’ye Uğramadan Olur Mu?

Akdeniz kıyılarının güzelliklerini sonbaharda keşfetmek isteyenler için en doğru rotalardan birisi de Fethiye olacaktır. Sonbahar tatili için 5 adres arasına mutlaka eklemeniz gerekir ve antik kentler başta olmak üzere tüm tarihi ve doğal güzellikleri keşfetmeniz mümkün olacaktır.

Bu yazı 1198 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Bunlar da ilginizi çekebilir

  • YENİ
  • YORUM

İçinde bulunduğu yaşamın ve kendi değerinin farkında olan kadınların sitesidir. Değerinin farkında olan bir kadın ruhuyla, kültürüyle, hayata bakış açısıyla, tebessümü ile asaleti temsil eder. Kendine değer veren kadın çevresine sonsuz sevgi ve saygı duyar. Doğuştan gelen değerinizin farkına varmanız için Pembe Safir yol arkadaşınız olacaktır.

PembeSafir