Sivilcelere İyi Gelen 5 Yöntem

Paylaş
 

Cilt rahatsızlıkları arasında estetik kaygısı oluşturan en önemli sorunlardan birisi sivilcelerdir. Yağ bezelerinin içlerinin şişmesi ve irin dolması ile oluşan sivilceleri kısa sürede geçirebilmek için çeşitli yöntemleri denemek isteyebilirsiniz. Bizler de bu yazımızda sivilcelere iyi gelen 5 yöntem ile ilgili bazı bilgileri sizlere aktarmaya çalışacağız.

Sivilcelere Buz Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Ciltte kan dolaşımını hızlandıran ve kirlerden arındıracak olan buzla tedaviyi sivilceleriniz üzerine uygulayabilirsiniz. Bir bez parçası içerisinde sivilcenin üzerine uygulamanız ve bunu birkaç kez tekrar etmeniz yeterli olacaktır.

Sivilceler İçin Limon Tedavisi Nasıl Yapılır?

Gece yatmadan önce sivilcelerinizin üzerine taze sıkılmış limon suyunu pamukla uygulamanızın etkisini muhteşem bir şekilde görebileceksiniz.

Bir başka yöntemde ise bir çay kaşığında tarçını bir yemek kaşığı limon suyuna karıştırarak uygulamanıza yönelik tavsiyeleri sizlerle paylaşmaktayız. Sivilcelere iyi gelen 5 yöntem arasında mutlaka uygulanması gereken işlemler arasında bulunur ve etkili olduğu görülür.

Çay Ağacının Yağı İle Sivilce Tedavisi Yapılır Mı?

Sivilcelerden kurtulmak için en etkili yöntemlerden birisidir ve oldukça yardımcı olacaktır. Kızarıklıklarda ve enfeksiyondan kaynaklı olarak oluşan bu rahatsızlıklarda da yine kullanılabilmektedir. Siyah nokta veya sivilceleriniz için hemen size tavsiye edeceğimiz yöntemle uygulamaya başlayabilirsiniz.

Bir pamuk yardımıyla çay ağacı yağını sorunlu bölgeye uygulayabilirsiniz. Bu şekilde 20 dakika bekledikten sonra durulamalısınız. Bu işlemi birkaç kez tekrar ettikten sonra sonuçlarını muhteşem bir şekilde görebileceksiniz.

Sivilcelere Diş Macunu Uygulanır Mı?

Jel olmayan, beyaz diş macunlarını uygulamaya başladığınızda sivilcelerinizin kısa sürede kuruduğunu görebilirsiniz. Yatmadan önce sorunlu bölge üzerine uygulamalı ve sabah yıkamalısınız. Böylece yüzünüzdeki şişliklerin ve sivilcelerin azaldığını hissedebileceksiniz.

Sarımsaklı Sivilce Tedavisi Nasıl Yapılmalıdır?

Sivilcelere iyi gelen 5 yöntem arasında en hızlı uygulamalardan birisi de sarımsak tedavisi olacaktır. İçerisinde bulunan sülfür sayesinde sivilcelere karşı iyi geldiği bilinmektedir. Bunun için ilk olarak bir diş sarımsağı alarak iki parçaya bölmelisiniz. Sonrasında ise sivilcelerin üzerine uygulayacağınız sarımsakları 5 dakika gibi bir süre bekletebilirsiniz. Sonrasında ılık su ile cildinizi yıkayarak kısa sürede beklediğinizden daha iyi sonuçları görebilirsiniz.

Bu yazı 1164 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

  • YENİ
  • YORUM

İçinde bulunduğu yaşamın ve kendi değerinin farkında olan kadınların sitesidir. Değerinin farkında olan bir kadın ruhuyla, kültürüyle, hayata bakış açısıyla, tebessümü ile asaleti temsil eder. Kendine değer veren kadın çevresine sonsuz sevgi ve saygı duyar. Doğuştan gelen değerinizin farkına varmanız için Pembe Safir yol arkadaşınız olacaktır.

PembeSafir