Sevgiye Ulaşma Yolunda Bir Adım Atın, Reiki Yöntemi İle Tanışın!

Paylaş
 

Bütün enerji tekniklerinin kullanımının özünde insanın evreni ve kendisini sevmesi yatmaktadır. Reiki; sevgiye ulaşma yolunda ki adımların atılmasında büyük paya sahip bir yöntemdir. Reiki öncelikle evrensel varlığı kabul etmeyi gerektirir ki buradan yola çıkarak kendi varlığınıza ulaşabilesiniz. Duygularımızda ki karmaşaların çözümlenebilmesinde uygulanabilecek bir yöntemdir.Yakın olarak çakralarımızı da ilgilendiren reiki yöntemi uygulaması ile yeniden sağlıklı bir iç denge sağlanır, oluşabilecek hastalıkların önüne geçilmede önemli adımlar atılmış olunur. Örneğin; stres hayatımızdan hiç eksik olmayan bir olgu olarak bizi çoğu zaman yalnız bırakmaz. Stres kişiyi ne yazık ki mantık çerçevesinden uzaklaştırır. Yaşam enerjinizi elinizden alır ve sevgiye aç bırakır. Yaşadığınız yenilmiş hissini artırarak, zamanla size depresyon hastalığının yolunu açar. Tüm  bunlar reiki uygulaması ile uçup gider hayatınızdan. Nasıl mı?
Reiki enerjisi vücuda çakralar ile girebilmektedir. Bu sebeple açık çakralara sahip olmak gerekir. Çakralarınızdan herhangi birinde oluşan bir tıkanıklık enerji döngünüzün bozulmasına ve sizin de hissedebileceğiniz bazı rahatsızlıkların oluşmasına sebep olabilir.
Reiki terapisi, kişinin kendi kendine uygulayabileceği bir enerji akımı olup, bir üstat tarafından uygulanması daha sağlıklı olacaktır. Eğitimli kişilerce yapılan bu uygulama ile anlayacaksınız ki siz sadece evrenin ortasında kalmış küçücük bir ağaç gibisinizdir. Kökleriniz ile tutunursunuz hayata, kökler uzadıkça siz de büyür ve olgunlaşırsınız. Reiki size köklerinizi nasıl uzatacağınızı öğretir. Bu bilgelik yoluna ister tek başınıza isterseniz bioenerji konusunda bir uzman ile beraber çıkabilirsiniz.
Önemli olan eğer kişi kendi kendine terapi yapacak ise 21 gün en az bir kez, sabah veya akşam vakitlerinde bunu tekrar etmesidir. Başka terapilerle beraber yürütülmesinde hiç bir sakınca oluşturmamaktadır. Reikide fiziksel, ruhsal ve mental tüm olgular beraber harmanlanır. Streslerinizden, düşünce yoğunluklarınızdan, baş ağrılarınızdan çok daha farklı şekillerde de kurtulabilirsiniz, fakat bu çoğu uygulama size iç huzuru sağlama da yeterli gelmeyecektir. Hiç bir ilac içildikten sonra yüzünüzde kocaman bir tebessüm oluşturmaz.

Reiki size sevgiyi, iç huzuru ve enerji dengelemesini vererek önce kendinizi sevmezinizi sağlar. Kendinizin farkına varmada önemli adımlar attırır. Evrende ki tüm canlılara ve doğaya sevgiyle bakmanızı öğretir. Reiki felsefesi sevgiden, yolu çakralardan geçer.

Bu yazı 802 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

  • YENİ
  • YORUM

İçinde bulunduğu yaşamın ve kendi değerinin farkında olan kadınların sitesidir. Değerinin farkında olan bir kadın ruhuyla, kültürüyle, hayata bakış açısıyla, tebessümü ile asaleti temsil eder. Kendine değer veren kadın çevresine sonsuz sevgi ve saygı duyar. Doğuştan gelen değerinizin farkına varmanız için Pembe Safir yol arkadaşınız olacaktır.

PembeSafir