Sevgililer Günü Hediye Seçimi Yaparken Bu Hatalara Düşmeyin!

Paylaş
 

Sevgililer günü hediye seçimi oldukça keyifli bir süreçtir, tabi siz bunu stresli bir iş haline getirmiyorsanız… Sevgilinize alacağınız hediyeyi düşünürken bazı şeyleri göz önünde bulundurursanız bu süreç gerçekten çok eğlenceli olacaktır. Sonucu da tabi ki romantik bir şekilde noktalanacaktır.

Özellikle Türk milleti olarak özel günlerde hediye alma işini birazcık abartıyoruz ve bu sanki kazanılması gereken bir yarışmış gibi oluyor. Çoğumuz karşımızdakinden daha özel, daha pahalı bir hediye almaya çalışıyoruz, oysa ki karşımızdaki kişi bizim en özel anlarımızı geçirdiğimiz çok değerli bir insan. Bu insandan daha pahalı ve gösterişli bir hediye almamıza ve ona kendimizi kanıtlamamıza kesinlikle ihtiyacımız yok. Eğer bu şekilde yapanlardansanız sevgililer gününün amacı dışında çıkmışsınız demektir. Amaç derken sevdiğimiz kişiye sevgimizi en içten ve doğal halimizle yansıtmaktan söz ediyoruz.

 

sevgililer-gününde-hediye-seçimi2

 

Peki nasıl hediye seçimi yapacağız? Sevgililer günü özel bir gün özel bir hediye almayalım mı? Tabi ki bunu söylemiyoruz, ebetteki yaşamınızda size eşlik eden, sevginizi paylaştığınız kişiye özel bir hediye seçimi yapmalısınız. Ancak bu seçim amacını aşmamalı, işte size bir kaç ipucu…

 

Sevgilinizin Arkadaşına Danışmayın

 

Sevgiliniz size özel ve onun tüm özelliklerini ve düşüncelerini siz en iyi bilensiniz. Sevgililer günü yaklaşınca sizdeki heyecanı anlayabiliyoruz, ancak seçim yaparken sevgilinizin en yakın arkadaşına danışmanız işin kolayına kaçmaktır.  Bu size ve sevgilinize özel bir gün bu yüzden özgün fikirleriniz olmalı.

 

sevgililer-gününde-hediye-seçimi4

 

Sevgilinizin arkadaşı size bazı konularda yardımcı olabilir elbette. Ama kesinlikle “hangi hediyeyi alayım?” diye sormayın, o hediyenin bir özelliği kalmıyor. Sizin düşündüğünüz bir organizasyon da sevgilinizin arkadaşlarından yardım alabilirsiniz, bu sevdiğiniz kişiyi de mutlu eder. Ancak dikkat edin, yardım aldığınız kişiler sevgililer gününe yalnız giren biri olmasın 🙂 Kendini sizin yanınızda mutsuz ve yalnız hissedebilir.

Sevdiğiniz kişiye hediye almak çok zor değil aslında, sadece iç sesinizi dinleyeceksiniz ve de sevgilinizin sevebileceği şeyleri göz önüne getireceksiniz.

 

Bir Başkasını Taklit Etmeyin

 

Aslında sadece sevgiliye hediye seçimi yaparken değil, her zaman başkalarının yaptığı şeyleri taklit etmek doğru değildir. Her zaman size özel fikirler geliştirmeye çalışın ki sevgiliniz de kendini daima özel hissetsin.

Zaman zaman sevgiliniz çevresinde duyduğu ilişkilerle sizinkini kıyaslayabilir, bu durum tabi ki güzel bir şey değil. Ancak böyle bir durumda siz anlamalısınız ki sevgiliniz sizin için ne kadar özel olduğunu bilmek ve ya yeniden hatırlamak istiyor.

 

sevgililer-gününde-hediye-seçimi3

Ona özel hissettirmek için her istediğini yapmak veya en pahalı hediyeleri almak yetmez. Yetmez derken aslında bunlara hiç gerek yok demek istiyoruz. Çünkü özel hissetmek bunlarla hiç ama hiç alakalı değildir. Sevgilinize özel hissettirmenin yolu içten ve doğal olmanızdır, bazen de küçük ama anlamlı özel anlar yaratmanızdır.

 

Sevgililer Günü Hakkında Olumsuz Şeyler Söylemeyin

 

Sevgililer günü masum ve sevgi dolu bir gün demektir. Sevgilinizle anılarınızı tazelersiniz, ona ne kadar özel olduğunu bir kez daha hatırlatma fırsatınız olur. Özel günleri kutlamayı sevmeseniz de sevginiz için küçük bir fedakarlık yapmaktan zarar gelmez.

 

sevgililer-gününde-hediye-seçimi5

 

Siz sevmeyebilirsiniz böyle günleri, ancak sevgiliniz sevse bile sizi kırmamak için dile getirmiyor olabilir. Ona asla “böyle özel günler çok gereksiz, para tuzağı, sevgililer günü mü olurmuş, böyle saçma şeylere inanma aşkım.” gibi şeyler söylemeyin. Bu şekilde ancak ilişkinizi yıpratmış olursunuz. Sevgiliniz de gerçekten özel günleri sevmiyorsa birlikte kararlaştırmanız sonucunda bu günü kutlamayabilirsiniz. İkinizin de tercihi bu yönde ise zorla sevgililer günü hediyesi almanın da bir anlamı yok.

 

sevgililer-gününde-hediye-seçimi1

 

Her şeyi bir kenara bırakın ve kendiniz olun, en özeli olsun diye kendiniz olmaktan asla çıkmayın. Unutmayın sevgiliniz sizi doğal halinizle seviyor, bırakın bir şeyler kendiliğinden gelişsin. Alacağınız hediyenin sizin hislerinizi tam anlamıyla yansıtmasını beklemeyin, hislerinizi en iyi şekilde siz yansıtabilirsiniz. Siz olduğunuz gibi olun ve sevgilinize olan ilginizi asla kaybetmeyin, işte o zaman her şey gerçekten harika olacaktır… Sevgiyle kalın…

Bu yazı 854 kere okundu.

Fatal error: Call to a member function populated_children() on null in /home/pembesafir/public_html/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 1029