Regl döneminde cinsellik yaşanır mı?

Paylaş
 

Bayanların en zor dönemlerinden birisi olan regl dönemi ile ilgili olarak akıllara gelen en önemli sorulardan birisi, bu dönemde cinselliğin yaşanıp yaşanmayacağına yöneliktir. Biz de bu nedenle regl döneminde cinsellik yaşanır mı? Sorusunun yanıtını siz değerli ziyaretçilerimize fikir vermesi açısından paylaşacağız.

Regl döneminin sancılı geçmesine neden olan kramp, ağrı, şişlik ve stres gibi faktörler içerisinde bir de cinselliği eklemek istemeyen çiftler, bu dönemde birbirlerinden uzak dursalar da, bu tamamen cinselliğin regl döneminde yaşanmaması gerektiği anlamına gelmemelidir. Her ne kadar sıcak bakılan bir durum olmasa da regl dönemi cinsellik için ne derece  ne boyutlarda yaşamanız gerektiği konusunda fikir sahibi olmanızda fayda vardır. Bu nedenle size bu dönemde bilmeniz gerekenler hakkında önemli ipuçları veriyoruz.

Kramplar Azalır

Regl döneminde cinsellik yaşamanızın en önemli faydalarından birisi salgılanan östrojen ve testosteron hormonlarındaki değişimler krampları azaltmaktadır. Bu nedenle ağrı kesici kullanmak yerine orgazm olmak için uygun bir zaman arıyorsanız, regl dönemi oldukça uygun bir süreçtir.

Hamile Kalabilirsiniz

Anne ve baba olmayı bekleyen çiftler, regl döneminde bunun imkansız olduğunu düşünebilirler. Ancak spermlerin yaşama süreçleri göz önüne alındığında, 5 gün süren bu zaman dilimi regl döneminin son gününe denk geliyorsa yine regl dönemi içerisinde cinsellik yaşamanız hamilelik ile sonuçlanabilir. Bu da yanlış bilinen bir doğru olduğu için bu konuda bilgi sahibi olmak, regl dönemi cinsellik için uygundur düşüncesini aşılayabilir.

 

Cinsel Hastalıklar Artmaz

 

Regl döneminde cinsel hastalıkları kapma olasılığının daha fazla olduğuna inanılır. Ancak bu kanıtlanmış bir görüş değildir. Her zamanki korunma yöntemlerini regl dönemi içerisinde cinsellik yaşarken sürdürmeniz halinde yine riski azaltmış olursunuz. İşte bu nedenle cinsel hastalıkların regl dönemine has olarak artmayacağının da bilincinde olmanız faydanıza olacaktır.

 

Kanama Rahatsız Etmesin

 

Bu dönemde cinsellikten uzak durulmasının nedeni kanamaların artmasından ve hatta yatağın da bu nedenle kirlenmesinden korkulmasıdır. Ancak buna çözüm olarak kanamaları durduracak olan ön hazırlık yapılabilir. Tampon koyularak kanamayı azaltmayı deneyebilir ve cinsellik öncesinde bunu tedbir olarak uygulayabilirsiniz. Bunun dışında havlu ile kanama olma ihtimaline karşı yatağın kirlenmemesi için yine bir tedbir almış olabilirsiniz. Bu şekilde yapacağınız uygulamalar sayesinde regl dönemi cinselliği sizi de zevklerinizden alıkoymayacaktır.

Bu yazı 28800 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

  • YENİ
  • YORUM

İçinde bulunduğu yaşamın ve kendi değerinin farkında olan kadınların sitesidir. Değerinin farkında olan bir kadın ruhuyla, kültürüyle, hayata bakış açısıyla, tebessümü ile asaleti temsil eder. Kendine değer veren kadın çevresine sonsuz sevgi ve saygı duyar. Doğuştan gelen değerinizin farkına varmanız için Pembe Safir yol arkadaşınız olacaktır.

PembeSafir