Oğlak Burcunun Evlilik Yaşamı

Paylaş
 

 

Oğlak burcu dürüst ve güvenebileceği birine aşık olursa kesinlikle evlenir. Güven duyduğu birine adeta hayatını adayabilir, ayrıca ailesinin onaylayabileceği mantık evliliğine dönüşebilecek her teklife de ilgi duyabilir. Oğlak burcu sosyal statü ve paraya önem vermez, eğer eşinde para kazanma ve sosyal statüsünü yükseltme potansiyeli varsa onun için yeterli olur.Oğlak burcunun evlilik yaşamı güvene dayalıdır, biraz tutucu tavırları ile eşini sıkabilir.

Eşinin para kazanabilmesi için ona yardımcı olur, destek verir, para biriktirir ve çocuklarına finans yönetimini öğretmeye çalışır. Oğlak burcu kendine çok güvenir ve eşine de aynı derecede güvenmek ister. Pek fazla romantizm sevmeyen oğlak burcu evliliğini mantık çerçevesinde yürütmeye çalışır. Önemli günleri pek hatırlamaz, ancak kendiyle ilgili özel günlerin hatırlanmasını ister. Kariyerini aile yaşamından daha çok ön planda tutar, iş ve eş ayrımını dengelemeye çalışsa da bunu genel olarak başaramaz.

 

 

Oğlak-burcunun-evlilik-yaşamı3

Kinci bir yapısı olmamasına rağmen iyi veya kötü yapılanları asla unutmaz, bu da onu kıskanç biri yapabilir.  Eşini kendinden üstün görürse özgüven eksikliği yaşayabilir, bunu da eşine yansıtabilir. Kıskanç tavırlarını eşine yansıtmaz ama bu duyguyu içinde büyütebilir. Bu kıskançlık duygusunun büyümesi fırtınalı patlamalarla sonuçlanabilir.

Oğlak burcunun cinsel yaşamı durgundur,çünkü strese çok yatkındırlar. Oğlaklar zorlukların insanıdır, bu yüzden zorluklar onu aşka değil işe odaklar. Cinsel performansını artırması için çalışmaya ayırdığı zaman kadar dinlenme ve eğlenme için de zamanlar yaratmalıdır. Ayrıca partnerini mutlu etme zorunluluğu cinsel performansını artırmak için önemli bir tetikleyicidir.

Çocuklarına karşı dominant ve tutucu tavırlar sergileyebilen Oğlaklar disiplinli ebeveynler olurlar. Doğru olmak uğruna duygusal ihtiyaçlarını bazen dikkate almaz, duygularını açıklamakta çekingen davranır, bu durum eşlerine karşı ilgisizmiş gibi bir izlenim verir. Çocukları ile bazı fikir ayrılıkları yaşayabilir, her anne ve baba gibi çocuklarını düşünen Oğlak burcu biraz daha rahat davranırsa çocuk yetiştirmeyi kolaylıkla başarabilecektir. Ayrıca çocuklarını ayrı bireyler olarak görmeli ve hayata hazırlamaya aşırı odaklanmamalıdır, onlara rahat bir yaşam alanı sunmalıdır.

Oğlak Burcunu Evlilikte Kızdığı Durumlar

 

Oğlak burcunun evlilikte kızdığı durumlar denince ilk akla gelen güvenini yok edecek herhangi bir davranışın sergilenmesi gelmelidir. Çünkü Oğlak burcunun eşine karşı güveni yok olursa ondan uzaklaşabilir. Ahlaki değerlere çok önem verdiği için ailesine yapılan saygısızlıkları kesinlikle kaldıramaz.

Ayrıca eşinin kendi kurallarına karşı çıkmasından, aşırı para harcamasından, gereksiz harcamalardan hoşlanmayacaktır. Yaşamında her şeyi kendi mantık çerçevesine göre değerlendirdiği için şikayet ve önerileri kesinlikle dikkate almaz. Uzun süreli bir evlilik istediği için başladığı ilişkiyi kontrol edemediğinde veya artık düzelmeyeceğine inandığında o ilişkiyi tamamen bitirebilir.

 

Oğlak-burcunun-evlilik-yaşamı2

Oğlak Burcu Hangi Burçlar İle Evlenmeli?

 

Oğlak burcunun anlaşabileceği burçlar Boğa, Başak ve diğer bir Oğlak burcudur, bunlar onun vazgeçemeyeceği aşklarıdır. Bu üç burç ile ortak yapabileceği çok fazla şey vardır, birlikte para kazanır, biriktirir, birlikte aynı şeyleri hedefler ve yaşarlar.

Bunların dışında Yengeç, Koç veya Terazi burçları ile de tutkuyu öğrenecektir, bu burçlardan biri ile sevgiyi doyasıya yaşar ve bunu evliliğe taşır. Özgür ruhlu Kova burcu ile de aşkına farklı bir bakış açısı getirebilir, mutlu bir evlilik yapabilir.

Bu yazı 862 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

  • YENİ
  • YORUM

İçinde bulunduğu yaşamın ve kendi değerinin farkında olan kadınların sitesidir. Değerinin farkında olan bir kadın ruhuyla, kültürüyle, hayata bakış açısıyla, tebessümü ile asaleti temsil eder. Kendine değer veren kadın çevresine sonsuz sevgi ve saygı duyar. Doğuştan gelen değerinizin farkına varmanız için Pembe Safir yol arkadaşınız olacaktır.

PembeSafir