Ofis Şıklığı ” Dress Like Matilda Modası “

Paylaş
 

Çalışan bir bayansanız her sabah dolabınızın başında saatlerce “işe giderken ne giysem?” diye düşündüğünüz kaçınılmaz bir durum. Üstelik bu konuda yalnız değilsiniz dünyanın her yerinde aynı sorunu yaşayan milyonlarca çalışan bayan bulunuyor. Her gün işe gitmenin ve kendinize zaman ayıramamanın yanı sıra birde sabah erkenden uyanıp ne giyeceğinizi düşünmekle uğraşmak oldukça zor bir durum öyle değil mi? Artık bu sorunu kolaylaştırmak için kesin bir çözüm bulma zamanı geldi diyorsanız ” Dress Like Matilda Modası ” tam da aradığınız şey olabilir.

 

dress-like-matilda-modası5

 

Bu moda akımı ofis şıklığı konusunda tüm bayanların yaşamını kolaylaştıracak bir kombinden oluşuyor. Dress Like Matilda Moda akımının yaygınlaşmasına sebep olan Matilda Kahl, bir kaç sene öncesine kadar sizinle aynı sıkıntıyı yaşıyor ve buna bir çözüm arıyordu. Bu bayan New York’ta ünlü bir reklam şirkette sanat yönetmeni olarak çalışan Matilda işe giderken uzun süre ne giyeceğini düşünmekten yorularak bir karar alıyor ve bu kararını yaklaşık üç senedir uyguluyor.

 

dress-like-matilda-modası6

 

Her sabah iki saat önce uyanıp ne giyeceğini kararlaştırıp hazırlanan Matilda, bu durumun kendisini hem ruhen hem de bedenen çok fazla yormasından dolayı bunalıyor ve artık işe tek bir kombinle gitme kararı alıyor. Tek bir kombin derken öyle paspal bir kombin değil tabi ki, gayet şık ve rahat bir kombin. Matilda’nın kombini beyaz gömlek, siyah kumaş etek veya kumaş pantolon, gömleğine siyah bir kurdele, spor veya klasik ayakkabıdan oluşuyor. Bu kararı almasındaki en büyük sebep de işe giderken kıyafetle ilgili üzerinde baskı hissetmek istememesi ve işinde daha verimli olabilmek. Oldukça mantıklı ve zekice alınmış bir karar… Matilda’nın kendi yaşamında böyle bir karar alarak uygulaması 23 Nisan’ın Dress Like Matilda Günü olarak kutlanmasına sebep oldu.

 

dress-like-matilda-modası7

 

Dress Like Matilda Modası, işe giderken tercih edebileceğiniz harika bir kombinden oluşuyor. Matilda kendine ofiste her gün giymek için böyle bir kombin yapmış, ancak siz aynısını birebir yapmak zorunda değilsiniz. Sizde kendinize göre uyarladığınız beyaz gömlek, siyah pantolon veya siyah etek ile sabahları erkenden kalkmanıza gerek yok, ne de olsa artık gardırop başında saatlerce düşünmenize gerek kalmadı.

 

dress-like-matilda-modası1

 

Ofis giyimi olarak kullanabileceğiniz bu kombin, tesettürlü hanımlar için de oldukça kullanışlı ve rahat bir kombin. Seçtiğiniz beyaz bir gömlek, siyah kloş etek ve düz renk bir şalla artık işe gitmek için hazırsınız. Tesettürlü bir bayan olarak bu kombin biraz daha yaratıcı bir hale getirebilirsiniz, beyaz bir tunik ile siyah tunik tercih edebilirsiniz.

 

dress-like-matilda-modası8

 

Matilda, ofis şıklığı adına yaşamımızı kolaylaştıracak harika bir fikir bulmuş, gerisi sizin yaratıcılığınıza kalmış, dilediğiniz kombini ofis kıyafeti olarak uyarlayıp kullanabilirsiniz.

Bu yazı 926 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

  • YENİ
  • YORUM

İçinde bulunduğu yaşamın ve kendi değerinin farkında olan kadınların sitesidir. Değerinin farkında olan bir kadın ruhuyla, kültürüyle, hayata bakış açısıyla, tebessümü ile asaleti temsil eder. Kendine değer veren kadın çevresine sonsuz sevgi ve saygı duyar. Doğuştan gelen değerinizin farkına varmanız için Pembe Safir yol arkadaşınız olacaktır.

PembeSafir