Mutlu ve Uzun Evliliğin Sırrı!

Paylaş
 

Hepimiz yaşamımızda bazı şeyleri düzene kattıktan sonra iyi ve kaliteli bir ilişkiyi evliliğe taşımayı isteriz. Karakterimize ve yaşam tarzımıza uygun birini bulduğumuzda, eğer aşk da varsa bu ilişkiyi ömrümüzün sonuna kadar sürdürebilmek hayali ile evlenme kararı alırız. Mutlu ve uzun evliliğin sırrı tüm insanlar tarafından merak edilmektedir.mutluevlilik2

Mutlu ve uzun bir ilişki için sadece aşık olmak ve büyük aşk ile evlenmek yetmez. Aşk olmazsa mutluluk olmaz, aşksız ilişki uzun sürmez gibi düşünceleriniz varsa bunları bir kenara bırakın. Çünkü mutlu bir birlikteliğiniz olması için illa aşık olmanıza gerek yoktur. Kalıcı ve sağlam temelli bir ilişki için koşulsuz sevgiye ihtiyacınız vardır, tabi bunun dışında üstünüze düşen çok şey var.

Yaklaşık olarak on yılı aşkın süre ile evli olan bin kadın ve bin erkek üzerinde yürütülen araştırmaya göre kaliteli ve uzun evliliğin sırrı sorusuna çok farklı yanıtlar alınmıştır. Ancak araştırma sonucuna göre başarılı bir ilişkinin sırrı listesinin başında ” konuşmak ” vardır. Alınan  cevaplara göre ” mükemmel bir seks hayatı ” yüzde birlik bir kısmın tavsiyesidir. Yeni evlenecek olanlara tavsiye niteliğinde olan bu araştırmaya göre küçük bir grup; ” iyi bir mizah anlayışı, gülmek, güldürmek ” gibi cevaplar verdi.

Uzun Ömürlü Evlilik İçin Bunlara Dikkat Edin!

Uzun ömürlü evlilik için, yeni evlenecek olanlar veya evli olup bazı şeylerin yolunda olmadığını düşünenler, tavsiyelerimizi dikkate alırsa faydalı olacaktır. Yaşamımızda mutlu olmak, mutluluğumuzu sevdiklerimizle mutluluğumuzu paylaşmak, bu mutluluğu başarılı bir ilişkiye taşımak çok zor değildir aslında.

Konuşmak

Uzun ömürlü evlilik için dikkat edilmesi gereken ayrıntılardan biri eşler arası düzenli ve gerçekçi konuşmadır. Konuşmanın iletişimin temelini oluşturduğunu ve başarılı bir ilişkide önemli rol oynadığını unutmayın.

Sadakat

Evli çiftler arasında sadakat evliliği ayakta tutan en önemli faktörlerden biridir. Yürütülen bazı araştırmalara göre insanın eşinin ölümü; anne, baba veya çocuklardan daha üzücü etki bırakmaktadır.Yine bazı verilere göre eşlerden birinin sadakatsizliği diğeri üzerinde ölümden daha fazla şok etkisi yaratmaktadır.

mutluevlilik3

Sadakat temelini sarsmayan eşler arasında daima mutluluk ve uyum olur, dolayısıyla uzun süren bir evlilik olur.

Kavgalarınız Yatak Odanıza Taşımayın!

Evlilikte sık yapılan hatalardan biri de eşler arasındaki kavganın yatak odasına taşınması oluyor. Yatak odalarınız uyumanız ve özel anlarınızı eşinizle paylaşmanız içindir.

mutluevlilik6

Tartışmalarınızı bu odaya taşırsanız odanız kötü enerji ile dolar, bu da sizin aşk hayatınızı etkiler. Kavgalarınızı bu odaya taşımadan sonuca bağlayın ve yatak odanızda aşk dolu anların tadını çıkarın.

Mükemmel Bir Seks

Evlilikte seksin önemli olduğunu hepimiz biliyoruz. Ancak evlilikte mükemmel seks yaşamı olmazsa olmaz değildir.

mutluevlilik7

Kaliteli bir cinsel yaşamınızın olması evliliğinize önemli ölçüde katkı sağlar, ama unutulmaması gereken durum cinselliğin evliliği tek başına ayakta tutamayacağıdır. Bu durumu göz önünde bulundurarak seks yaşamınızı hareketlendirmek için çareler arayın.

Tolerans

Evlilik, ayrı karaktere ve yaşam tarzına sahip iki insanın birleşerek yaşamı paylaşmasına deniyor. Hal böyle olunca çok fazla konuda fikir çatışmalarının yaşanması kaçınılmaz oluyor. Bu konuda eşlere düşen görev ise birbirlerine bazı konularda tolerans göstermeleridir.

mutluevlilik4

Saydığımız maddeler evliliği mutlu ve uzun süreli kılmak için dikkat edilmesi gereken temel durumlardır. Bunların dışında dikkat etmeniz gereken başka durumlarda olabilir, sonuçta eşlerinizi bizden daha iyi tanıyorsunuz ve buna göre ilişkinizi yönetmek sizlerin elinde. Sevgiyle ve huzurla kalın…

Bu yazı 888 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

  • YENİ
  • YORUM

İçinde bulunduğu yaşamın ve kendi değerinin farkında olan kadınların sitesidir. Değerinin farkında olan bir kadın ruhuyla, kültürüyle, hayata bakış açısıyla, tebessümü ile asaleti temsil eder. Kendine değer veren kadın çevresine sonsuz sevgi ve saygı duyar. Doğuştan gelen değerinizin farkına varmanız için Pembe Safir yol arkadaşınız olacaktır.

PembeSafir