Mutfak Dekorasyonu Nasıl Yapılır ?

Paylaş
 

Bayanların en çok zaman geçirdikleri ve keyifli bir alan haline getirmek istedikleri yerlerden biri de evlerinin mutfaklarıdır. Uzun süre yemek hazırlıkları yaparken çalıştıkları ortamın kendi zevklerine uygun olmasını istemeleri en doğal hakları elbette. Zevklerinizi biliyor, ancak parçaları bir araya getirmekte zorlanıyorsanız gelin ” mutfak dekorasyonu nasıl yapılır ? ” birlikte öğrenelim.

Mutfak dekorasyonu yapmak aslında sandığınızdan çok daha basit ve eğlenceli, hele birde zevkinize uygun bir dekor ortaya çıkardığınızda o mutfaktan çıkmayı istemeyeceksiniz bile. Dekorasyon için ilk yapmanız gereken mutfağınızda kullanacağınız eşyaları seçmek olacak, birde ” dekorasyonu ufak dokunuşlarla mı yapmak istiyorsunuz, yoksa tüm detayları mı değiştirmek istiyorsunuz? ” buna karar vermeniz gerekiyor.

 

Mutfağınızda Mavi Beyaz Şıklığı

 

Mutfağınızı dekore etmek için mavi ve beyazın uyumunu kullanmak oldukça zevkli bir seçim olacaktır. Çünkü her ikisi de oldukça asil ve dinlendirici bir renktir ve çok uyumludur. Ayrıca her iki renkte masumiyeti ve duruluğu ifade ettiğinden dolayı mutfağınızda çok huzurlu hissetmenize yol açacaktır.

Eğer mutfak dolaplarınız tamamen beyaz ise çok şanslısınız ki dolapları değiştirmek zorunda kalmayacaksınız. Bazı ayrıntıları değiştirerek harika sonuçlar ortaya çıkarabilirsiniz. Beyaz dolaplarınız ile sadece masum bir görüntü yakalamak için mavi rengi kullanmayı seçerseniz işe perdelerinizde mavi kullanmaktan başlayabilirsiniz. Perdelerinizin modeli tamamen sizin zevkinize kalmış, dilerseniz mavi fonlar kullanabilirsiniz. Dilerseniz de düz beyaz tül ile mavi güneşlik tercih edebilirsiniz.

 

mutfak-dekorasyonu1

 

Eğer geniş bir alanınız yoksa fonların olduğu bir perde tavsiye etmiyoruz, çünkü ortamınızı daha da küçük gösterir. Ancak geniş bir mutfağınız varsa fonlarla hazırlanmış gösterişli bir perde mutfağınız için harika bir seçim olacaktır.

Mavi beyaz mutfak dekorasyonu yaparken tezgahınız ile üst dolaplarınız arasında kalan kısmı üç boyutlu fayans ile döşeyebilirsiniz. Üç boyutlu fayanslar son yıllarda oldukça moda oldu, eğer bütçeniz var ise yer döşemesini de üç boyutlu fayans döşeme yaptırabilirsiniz. Bu fayanslar için yeterli bütçeniz yoksa tezgah ile üst dolaplarınız arasındaki kısma üç boyutlu folyo kağıtlardan mavi renkte bir model tercih edebilirsiniz.

 

Şirin Bir Mutfak İçin Soft Renkler

 

Eğer sizde mutfağınızda şirin bir hava seviyorsanız aslında işiniz daha kolay.Çünkü az bir bütçe ile ve kendi emeğiniz ile bu görüntüyü yakalamanız mümkün. Şirin bir mutfak için en önemli nokta kullandığınız renk tonları soft olmalı, genelde pembe, mavi ve beyazın uyumu tercih edilebilir.

 

mutfak-dekorasyonu2

 

Şirin mutfağınızın renklerine karar verdikten sonra aslında perdelerin fonlarını kendini dikebilirsiniz ya da bu gibi el emekleri yapan kişilere ulaşıp zevkinize göre dikim yaptırabilirsiniz. Şirin mutfak dekoru için çok fazla bir kural yok, uyum tamamen sizin göz zevkinize göre olmalı. Seçtiğiniz minik objeler de soft renklerde eğlenceli parçalar olabilir.

 

Mutfaklarınızda Mor ve Beyazın Asaleti

 

Mutfak dekorasyonları kişilerin zevklerine göre ortaya çıkıyor, tabi ki kimse mutfağında beğenmediği renk ve objelerin bulunmasını istemez. Eğer mor rengini dekorasyonda kullanmayı seven biri iseniz ve mutfak dolaplarınız mor renkte ise şanslısınız ki, çok kolay şekilde sade ve şık bir mutfağınız olabilir.

 

mutfak-dekorasyonu3

 

Mor ve beyaz uyumu gerçekten girdikleri ortama asalet ve modernlik katıyorlar. Eğer mutfak dolaplarınız mor değilse ama siz mor olmasını istiyorsanız, daha az bir bütçe ayırarak dolaplarınızın sadece kapaklarını değiştirin. Mutfak dekorunuza uygun olarak beyaz masa sandalye takımı ve beyaz tül seçin, dilerseniz mor fon perdeler kullanabilirsiniz.

 

Daha Doğal Bir Görünüm İçin Ahşap Rengi

 

Mutfak dekorasyon önerileri ararken doğallığı de elden bırakmak istemeyenlerdenseniz ahşap rengi tercih edebilirsiniz. Ahşap rengi ortama sıcak ve doğal bir hava katarak insana huzur ve sakinlik verir.

Ahşap dekorasyon kullanan kafelerin daha fazla müşteri çektiğine hepimiz tanık olmuşuzdur. Bunun da sebebi insanların ahşap dekorasyon kullanılan alanlarda kendilerini daha rahat ve doğal hissetmeleridir.

 

mutfak-dekorasyonu4

 

Mutfağınızda ahşap rengini az miktarda kullanmak istiyorsanız geriye kalan kısımlarda beyaz rengi tercih edebilirsiniz. Beyaz her renkle uyum sağladığı gibi ahşapla da oldukça uyum sağlar ve ahşabın doğallığını asla kapatmaz. Canlı çiçek seviyorsanız dekorasyonunuzda pencere önlerine küçük çiçekler ve belli alanlara büyük ev çiçekleri koyabilirsiniz.

Sizlere daha fazla mutfak dekorasyonu fikirleri verebilmek amacı ile hazırladığımız resimlere göz atmayı ihmal etmeyin.

 

Bu yazı 1966 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

  • YENİ
  • YORUM

İçinde bulunduğu yaşamın ve kendi değerinin farkında olan kadınların sitesidir. Değerinin farkında olan bir kadın ruhuyla, kültürüyle, hayata bakış açısıyla, tebessümü ile asaleti temsil eder. Kendine değer veren kadın çevresine sonsuz sevgi ve saygı duyar. Doğuştan gelen değerinizin farkına varmanız için Pembe Safir yol arkadaşınız olacaktır.

PembeSafir