Kumral Ada Mavi Tuna – Buket Uzuner

Paylaş
 

buketuzunerkitapKitapta Tuna isimli karakter ailenin küçük çocuğudur ve akıllı, çok yakışıklı, yetenekli bir çocuktur. Tuna abisi Aras’ın kendisinden çok daha zeki, akıllı, yakışıklı ve yetenekli olduğunu düşünür ve abisinin gölgesinde kaldığına inanır. Tuna’ya göre Aras hep daha üstündür ve kendisi hep eksiktir. Tuna’nın mahallesine büyük artistler taşınır ve Tuna’nın ailesinin hayatı değişir.

Süreyya Mercan ve Pervin Gökay çiftinin küçük kızları vardır. Ada, Tuna ile bir taş sayesinde tanışır ve Ada bu taşı hayatı boyunca yanında taşır. Ada çok güzel bir kızdır ve kumraldır.

Tuna çok küçük olmasına rağmen Ada’ya aşık olmuştur. Ada o sıralarda 7 Tuna ise 5 yaşındadır. Ancak Ada Aras ile tanışır ve arkadaş olurlar. Artık Ada, Tuna ve Aras arkadaşlığı başlamıştır. Ada 18 yaşına geldiğinde ise hayatlarının dönüm noktasını yaşarlar. Aras ölür, Ada yolunu kaybeder, Tuna hep Ada’yı hayatının merkezine yerleştirir ama Ada Aras’ın hatırası sebebiyle istese de Tuna’ya yaklaşamaz.

Bu yazı 692 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

  • YENİ
  • YORUM

İçinde bulunduğu yaşamın ve kendi değerinin farkında olan kadınların sitesidir. Değerinin farkında olan bir kadın ruhuyla, kültürüyle, hayata bakış açısıyla, tebessümü ile asaleti temsil eder. Kendine değer veren kadın çevresine sonsuz sevgi ve saygı duyar. Doğuştan gelen değerinizin farkına varmanız için Pembe Safir yol arkadaşınız olacaktır.

PembeSafir