Kova Burcunun Evlilik Yaşamı

Paylaş
 

Kova burcu evliliği pek düşünmeyen burçlardan biri olsa da hümanist, akılcı, bilgili, merhametli bir kişiye aşık olabilir ve samimiyetine gerçekten inandığı kişi ile evlenmeyi düşünebilir. Kova burcunun evlilik yaşamı, normal yaşamında da olduğu gibi gizemli geçer. Kova insanı yaşadığı sorunları kimseyle paylaşmayı tercih etmez, bunun yerine genel toplum sorunlarını konuşur. Evliliğe fazla yatkın olmayan kova burcu evlense de daima özgürlüğü tercih eder ve çevresinde  ideal arkadaşları vardır.

Kova burcunun evliliğinde mutlu olabilmesi genellikle eşi ile arasındaki sevgi ve saygıya bağlıdır. Kova insanı yardım severliği ile ve arkadaşlarına olan özverili davranışları ile dikkatleri daima üzerine toplar. Sosyal sorumluluk projelerinde yer almaktan mutluluk duyar, arkadaşlarına da yardımcı olmayı çok sever, bunu karşısındakilerden de bekler. Evlenmeyi düşündüğünde eşinde aradığı en önemli şey anlayışlı bir kişiliğe sahip olmasıdır. Eşi ile uyumlu bir evlilik yakalayabilirse yeni projeler üretmekten, derneklere üye olmaktan ve dünyadaki olumsuzluklarla savaşmaktan  mutluluk duyar.

 

kova-burcunun-evlilik-yaşamı

 

Kova kişisi kalabalık arkadaş ortamlarını ve bu tür ortamlarda bilgisini paylaşmayı ve siyaset üzerine fikirlerini beyan etmeyi sever. Aynı şekilde eşi ile bu konularda beyin fırtınası yapmak onu memnun eder. Kova evliliğinde mutluluğu ve huzuru yakalayabilmişse eşine daima sadık kalır ve eşinden gelen ilgiyi daima kabul eder.

Kova burcunun evlilik yaşamı, sevgi, saygı, merhamet ve özgürlük içermelidir. İleri görüşlülüğü ile çocuklarını en güzel şekilde yetiştirir, onlara özgür ve topluma karşı sağduyulu olmayı öğretir. Çocuklarına karşı daima hoşgörülü ve arkadaşça yaklaşır, onlar için akılcı fedakarlıklar yapar.

 

kova-burcunun-evlilik-yaşamı3

 

Kova burcunun cinsel yaşamı, her zamanki gibi özgürlük içermelidir. Entelektüel konular, farklı fikirler ve ortamlar onun cinsel gücünü ve isteğini arıtır. Kova tam bir macera insanı olduğu için cinsel performansı da inişli çıkışlı olur, sıradanlaşan ilişkilerde performansı da sıradanlaşabilir. Aklı fikri cinsellikte olmayan önceliği bilgelik ve akılcılık olan tek burçtur.

 

Kova Burcunun Evlilikte Kızdığı Durumlar

 

Kova burcunun evlilikte kızdığı durumlar dediğimizde şüphesiz ki hepinizin aklına özgürlüğünü kısıtlamaya çalışan bir eş gelecektir. Kova kendine ait fikirleri olarak doğar ve dünyayı değiştirmek üzere yaşadığını düşünür, haliyle eşinin bu düşüncelere uzak olması ve sıradan bir kişi olması onu mutsuz edecektir. Aşık olmak özgürlüğünün önüne asla geçemez, yani aşkından ölse bile özgürlüğünü kısıtlayan bir aşksa onu hemen bırakabilir.

 

kova-burcunun-evlilik-yaşamı2

 

Gereksiz sorular, sürekli aranmak, yersiz ve aşırı kıskançlıklar, sürekli sorgulanmak onu çok kızdıracaktır ve bu durumlar evliliğini bitirmesi için çok önemli sebeplerdir. Ayrıca özel hayatını başkaları ile paylaşan bir eşe asla tahammül edemez, hemen boşanabilir.   Bu durum kovanın insanların ve kendi özel yaşamına duyduğu saygının göstergesidir, kimsenin özel hayatı ile ilgili konuşmayı sevmez.

 

Kova Burcu Hangi Burçlar İle Evlenmeli?

 

Kova burcu evliliği düşünen burçlardan değildir, ancak kendisine uygun olan İkizler, Terazi ve kendi burcu olan diğer bir kova ile mutlu bir evlilik kurabilir. Tutkulu bir aşk yaşaması uzak olan bir burç olsa da  Aslan, Boğa ve Akrep burçları ile tutkulu bir aşk yaşayabilir. Nadiren de olsa Balık burcu ile de uyumlu bir evlilik yaşayabilir. Kova insanı birlikte yaratıcı ve hayal dünyası geniş bir kişi ile evlilik kurmayı tercih eder.

Bu yazı 930 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

  • YENİ
  • YORUM

İçinde bulunduğu yaşamın ve kendi değerinin farkında olan kadınların sitesidir. Değerinin farkında olan bir kadın ruhuyla, kültürüyle, hayata bakış açısıyla, tebessümü ile asaleti temsil eder. Kendine değer veren kadın çevresine sonsuz sevgi ve saygı duyar. Doğuştan gelen değerinizin farkına varmanız için Pembe Safir yol arkadaşınız olacaktır.

PembeSafir