Koç Burcunun Evlilik Yaşamı

Koç burcu insanı her alanda olduğu gibi evlilikte de yönetimin kendinde olmasını ister .Koç burcundan olan kişilerin anlaşabileceği kişiler otoritesini fark ettirmeden ilişki kurmalı, anlayışlı roller sergilememeli, ancak baskı da oluşturmamalıdır. Koç burcunun evlilik yaşamı hareketli ve eğlence dolu olmalıdır, çünkü durağan bir evlilikte kendisini boşluğa düşmüş gibi hisseder, ilişkisini tartışarak geliştirmek ister.

Bu burçtan olanlar hedefe odaklı ve hemen sonuca ulaşmak isteyen yapıdadırlar, hızlı olmalarına izin vermeyen oyuncu, çekici bir kişi ile uzun süreli ilişki yaşayabilir. Ayrıca bu burcun insanının cinsel performansı doğuştan güçlüdür, ancak fazla romantik yapıda değillerdir.

Koç insanı evliliklerinde mantık ve duygusallığı bir arada yürütürler, mutsuz olsalar bile evliliği sürdürmek için gayret gösterirler. Evliliğin getirdiği sorumlulukları üstlenirler, yaşadığı problemleri eşiyle tartışarak konuşarak çözmek ister.

Çocuklarının sorumluluklarını yerine getirmek onlar için mutluluk kaynağıdır, ama bazen çocuklarını ihmal edebilirler. Koç insanı iyi bir anne/baba olur ve çocuklarının tüm ayrıntıları ile yakından ilgilenirler.

 Koç Burcunun Evlilikte Kızdığı Durumlar

Koç burcu insanının evlilikte kısıtlamaların olmasına tahammül edemez. Koç burcunun evlilikte kızdığı durumlar, eşinin aşırı kıskanç olması, sürekli sorgulaması, güvensiz tavırları onu çok kızdırır. Koç insanı ile beraber olan kişinin gereksiz tartışmalar çıkarmaması lazım, aynı zamanda çok suskunda olmamalıdır.

Evlilikleri kutsaldır, yaşadıkları sorunların başkaları tarafından bilinmesini istemez, bu yüzden ilişkinizin mahrem sırlarını arkadaşlarınıza anlatmanız onun tüm sevgisini bitirecektir.

Ayrıca evleneceği kişi güçlü ve kendi ayakları üzerinde duran bir karaktere sahip olmalıdır, zayıf karakterli mızmız kişilere tahammül edemez. Kendisi çapkın olduğu için çapkınlığa karşı hoşgörülü davranır.

Koç Burcu Hangi Burçlar ile Evlenmeli?

Koç burcunun evlilikte anlaştığı burçlar arasında ateş grubunun diğer üyeleri olan aslan, koç ve yay burçları yer alıyor. Bu burçlar ile iyi vakit geçirir, seyahat eder, spor yaparlar, böylece birlikte iyi bir yaşam sürerler.

Bunların dışında Koç burcunun çocuksu hallerini telafi edebilecek olan Boğa burcu da uyumlu olacağı burçlardan biridir.

Terazi burcundaki biri ile hayatını birleştiren koçlar, teraziden nezaketi ve sevimli davranmayı öğrenecektir.