Kış Bahçesi Dekorasyonu Fikirleri

Paylaş
 

Türk milleti olarak kış bahçesi olayına çok da sıcak bakmadığımız bariz ortada. Ancak son yıllarda özellikle gençlerin yaşamdan zevk almak için değişiklikler yapmaya başlamasıyla kış bahçesi dekorasyonu da kendine yer bulmayı başarmış durumda. Kış gelince neredeyse hepimiz eve kapanıp karalar bağlamış gibi oturmak isteriz.

Aslında yazın olduğu gibi kış aylarının da çok güzel tarafları var. Hele bir de kar yağan bir şehirde oturuyorsanız o zaman çok başka olur kış ayları. Kar yağarken her zaman dışarı çıkamasak da karın yağışını doyasıya izlemek isteriz elbette. O halde ne duruyorsunuz rüya gibi bir kış bahçesi hazırlayın ve karın tadını çıkarın.

 

Küçük Maliyetlerle Kış Bahçesi Hazırlama Zamanı

 

Kış bahçesi hazırlama deyince öyle çok fazla para harcayarak hazırlayacağınız bir bahçe aklınıza gelmesin. Çok az bütçe ile de kış bahçenizin dekorasyonunuzu yapabilirsiniz. Kış bahçesi dememizin sebebi kapalı bir alan olması ama çevrenin çok net bir şekilde görülmesidir.

 

kış-bahçesi1

 

Kışın havalar da oldukça soğuk geçtiği için açık hava da oturmamız imkansız hale geliyor. Özellikle kar yağarken bembeyaz kar görüntüsünü doyasıya seyretmenin en güzel yolu da kış bahçeleri oluyor.

Kış bahçenizi hazırlamadan önce etrafını yere kadar camla çevirmelisiniz. Eğer bahçeli bir eviniz yoksa kış bahçesi fikrini evinizin balkonuna da uyarlayabilirsiniz. Yere kadar camla çevirdiğiniz alanın iç dekorasyonunu kendi sevdiğiniz renk ve desenlerde doğaçlama döşemeniz oldukça eğlenceli olur.

 

kış-bahçesi9

 

Kış bahçenizin iç dekorasyonunu hazırlamaya geçmeden önce bu bahçeyi ne amaçla kullanacağınıza karar vermelisiniz. Eğer büyük bir alana sahipseniz kış bahçenizde oturup kitap okuyabileceğiniz yada kahvenizi içebileceğiniz bir oturma alanı yapabilir, aynı zamanda ailece yemeğinizi yiyebileceğiniz bir masa koyabilirsiniz.

 

kış-bahçesi10

 

Ancak alanınız küçükse ya yemek masası koyarak bir dekorasyon yapabilirsiniz ya da keyifli zaman geçirebileceğiniz bir oturma alanı yapabilirsiniz. Buna karar verdikten sonra kış bahçenize uygun kanepe veya yemek masası seçmeniz gereklidir. Bunlara da karar verdikten sonra ortamınıza uygun çiçek ve dekoratif objeler seçerek kış bahçenizi renklendirebilirsiniz. Artık kış bahçeniz gönlünüze göre hazır, kar yağışını keyifle bahçenizden seyredebilirsiniz. Kış bahçenizi nasıl dekore edeceğiniz konusunda hala kararsızlığınız varsa sizler için hazırladığımız kış bahçesi dekorasyon örnekleri görsellerine göz atabilirsiniz.

 

Bu yazı 1270 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

  • YENİ
  • YORUM

İçinde bulunduğu yaşamın ve kendi değerinin farkında olan kadınların sitesidir. Değerinin farkında olan bir kadın ruhuyla, kültürüyle, hayata bakış açısıyla, tebessümü ile asaleti temsil eder. Kendine değer veren kadın çevresine sonsuz sevgi ve saygı duyar. Doğuştan gelen değerinizin farkına varmanız için Pembe Safir yol arkadaşınız olacaktır.

PembeSafir