Sevda Sokağı: İbrahim Sadri’nin Muhteşem Eseri

Paylaş
 

Müzik insan ruhuna en etkili dokunma araçlarından biridir. Özellikle de dinlenen müzik nostalji ise, nostalji müzikler çoğu zaman dinleyenlerini eskilere götürür. Yapılan araştırmalara göre 2013 yılında nostalji müzik dinleme oranı diğer yıllara göre oldukça fazla olduğunu göstermektedir. İşte sevda sokağı da o müziklerden biridir diyebiliriz.

Sevdasokağı3

Sevda sokağı şiirini seslendiren İbrahim Sadri aslen Erzincanlı olmakla beraber doğma büyüme İstanbulludur. Eğitimlerini İstanbul’da tamamladıktan sonra tiyatro ile meşgul olur. Daha sonra çeşitli dergi ve gazetelere şiirler yazarak radyo ve televizyon programcılığı yapar. Halen özel bir kanalda televizyon programı yapmaktadır. Şiirleriyle tanınan şair kendisini şair olarak görmediğini, iyi bir okuyucu olarak gördüğünü söylemektedir. Şair şiirlerinde Türkiye’nin 70’li, 80’li yıllarının bakış açılarını ve yaşam biçimlerini şiirlerinde yansıtmaktadır. Şairin en meşhur şiiri “adam gibi şiiridir.”

Sevdasokağı2

Ve sevda sokağı müziğini seslendiren Aykut Kuşkaya, İstanbul doğumludur. Ailesinin desteği ile küçük yaşta müzikle ilgilenme fırsatını yakalamıştır. Daha lise dönemindeyken çeşitli yarışmalarda solistlik yaparak ödüller kazanmıştır. Birçok kanalda program sunuculuğu da yapmış olup çeşitli platformlarda madde bağımlılığının önüne geçmek için gösterilerde yer almıştır.

Sevda sokağı parçası bu kadar güzel donanımlı iki insanın ortak çalışması ile karşımızda. Her ne kadar nostalji sınıfında olsa da birçok güncel müzikten halen çok başarılı olma özelliğini de korumaktadır.

 

Bu yazı 945 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

  • YENİ
  • YORUM

İçinde bulunduğu yaşamın ve kendi değerinin farkında olan kadınların sitesidir. Değerinin farkında olan bir kadın ruhuyla, kültürüyle, hayata bakış açısıyla, tebessümü ile asaleti temsil eder. Kendine değer veren kadın çevresine sonsuz sevgi ve saygı duyar. Doğuştan gelen değerinizin farkına varmanız için Pembe Safir yol arkadaşınız olacaktır.

PembeSafir