Hipnozla Doğum Sayesinde Kadınların Doğum Kabusu Tarih Oluyor

Paylaş
 

Filmlerde gördüğümüz ve yıllarca bilinçaltımıza işlenen o korkunç doğum anlarını unutun. Hipnoz tedavisi ile farkındalığı yükselen anne adayları artık sancısız, ağrısız kolayca ve keyifle doğum yapabiliyor.  Sırf doğum korkusu yüzünden sezeryanla doğum yapmayı düşünen anne adaylarının normal doğum yapabilmesi için harika bir yöntem hipnozla doğum.

Ülkemizde hipnozla doğumun yayılmasını sağlayan Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Opr. Dr. Ayşe Duman normal doğumdan korkan anne adayları için hipnoz tedavisi yaptırmalarını öneriyor. Bayanlar yıllardan beri çevresinden duyduğu için ve filmlerde dizilerde gördüklerinden dolayı doğumun sancılı, uzun ve zor geçen bir süreç olduğuna şartlanmış durumda. Bu durum da haliyle doğum anının zor ve uzun olmasına sebep oluyor.

 

Hipnozla Doğum Güvenli Mi?

 

Hipnozu öze dönüş, farkındalığımızı artırarak özgürleşmek, içsel bir yolculuğa çıkmak olarak tanımlayan Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Opr. Dr. Ayşe Duman “hipnoz tedavisi ile doğum normal doğumdan korkan anne adayları için oldukça güvenli bir yoldur” diye açıklama yapıyor. Doğumun arılı ve zor olmasına sebep olan tamamen geçmişten bu yana bilinçaltımıza yerleşen ve içselleştirdiğimiz düşüncelerdir. Hipnoz sayesinde doğumun doğallığını ve kolaylığını fark edebiliyor ve normal doğumla ilgili korkularımız atabiliyoruz.

 

hipnozla-dogum1

 

Doğum aslında tamamen doğal bir süreç olup, zamanı geldiğinde rahim kaslarının kasılmasıyla zorluk yaşamadan bebeğin dünyaya gelmesidir. Hipnoz sayesinde bilinçaltımızın etkisinden kurtulup vücudumuzun normal işleyişini kabulleniyoruz ve böylece kolay doğum sağlanabiliyor.

 

Hipnozla Negatif Şartlanmaları Bırakın

 

Doğum sırasında rahim kasları aynı kalp kasları gibi istemsiz olarak kasılır ve ağrı hissetmemiz gerekmez. Doğum sırasında ağrı ve sancı çekmenin negatif şartlanmadan başka bir şey olmadığını dile getiren Dr. Ayşe Duman; “yıllardır kalbimiz çalışırken ağrı hissetmediğimiz, bağırıp çağırmadığımız gibi doğumdaki kasılmalarda ağrı hissetmemize gerek yok” şeklinde açıklama yapıyor.

Hipnozla doğum seanslarına 6. aydan itibaren başladıklarını belirten Dr. Ayşe Duman “doğuma kadar 5 – 6 seans hipnoz tedavisi uyguladığımız hastalarımız kendilerine verdiğimiz komutlarla hatırlayarak oto hipnozla kolayca doğum yapabiliyor. Oto hipnoz yaptıran anne adayları doktor veya ebelerin doğurtmasına ihtiyaç duymadan kolaylıkla ve kendiliğinden doğum yapabiliyor.  Böylece ebe ve doktorları yormadan doğum sürecini keyiflendirmiş oluyorlar.” diyerek açıklama yapıyor.

 

Bebeğiniz Huzurla Doğsun

 

Hipnoz yöntemiyle doğum sadece anne adayları için değil, bebek için de oldukça konforlu ve huzurlu bir süreç. Dr. Ayşe Duman hipnozla doğum sırasındaki gevşemenin doğumun ağrısız ve kısa sürede olmasını sağladığı için bebeğin de huzurlu ve güvenle dünyaya geldiğini belirtiyor. Farkındalıklı olmayı ve doğum sürecini keyifli hale getirmeyi tercih eden anne adayları öğrendikleri oto hipnoz teknikleri sayesinde kendi doğumunu kolaylaştırıyor ve keyifli hale getiriyor. Dışarıdan gelen negatif şartlanmaları almayıp oto hipnoz sayesinde kendi doğumunu ağrısız geçirebiliyor ve bebeklerini huzurla dünyaya getiriyor.

Hipnozla normal doğum yapmayı düşünüyorsanız geç kalmadan yaşadığını şehirde hipnoz tedavisi ile doğum yapan uzman doktor bularak kolay doğumun tadını çıkarın.

Bu yazı 700 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

  • YENİ
  • YORUM

İçinde bulunduğu yaşamın ve kendi değerinin farkında olan kadınların sitesidir. Değerinin farkında olan bir kadın ruhuyla, kültürüyle, hayata bakış açısıyla, tebessümü ile asaleti temsil eder. Kendine değer veren kadın çevresine sonsuz sevgi ve saygı duyar. Doğuştan gelen değerinizin farkına varmanız için Pembe Safir yol arkadaşınız olacaktır.

PembeSafir