Günaydın Demenin Önemi

Paylaş
 

En içten ve sıcacık dileklerimle herkese günaydın… Günaydın demek duadır aslında, günün aydınlık ve huzurlu geçmesi için bir dilektir. Karşımızdaki insana en içten ve samimi halimizle “günaydın” dediğimizde o insanın içini huzur kaplar. Belki de tüm gününün pozitif geçmesi için küçük bir kapı aralanmış olur bizim ağzımızdan çıkan bu güzel kelime ile…  İşte günaydın demenin önemi bu kadar büyük ve özeldir. Söylenişi basit ama anlamı çok büyük olan bu kelimeyi yaşamımızdaki herkese en içten şekilde kullanabilsek ne kadar güzel olurdu.

Günaydın kelimesine hiç farklı açıdan bakmadığımız için hem basite alıyoruz, ya kimseye söylemiyoruz yada saygıdan dolayı mecburen söylüyoruz. Günaydın demenin önemini hiç ama hiç anlayamıyoruz. Oysa ki bu özel kelime öylesine söylendiğinde büyüsünü kaybediyor, karşımızdaki insan da bu samimiyete göre karşılık veriyor. Öylesine söylediğiniz anlar ile içten ve pozitif bir şekilde söylediğiniz anlardaki farkı sizde anlamışsınızdır.

 

günaydın2

 

Türk milleti olarak pek çok millete göre samimi olduğumuz söylenir, ancak sabahları çevremizdeki insanlara “günaydın” demeyi bile esirgeyen bir milletiz. Sadece ailemize ya da sevdiğimiz arkadaşlarımıza değil, girdiğimiz her ortamda tüm insanlar için dile getirmeliyiz bu özel kelimeyi. Günaydın demek bir insan için dileyebileceğimiz çok özel bir dilektir ve bu dileği her sabah başkaları için dilemeyi ihmal etmemeliyiz.

Günaydın kelimesini çevremizdekilere içten ve samimi bir şekilde söylediğimizde onların yüzündeki güzel gülümseme içinizi ısıtacak. Pozitif ve huzurlu bir gün geçirmenize basit ama bir o kadarda özel bir adım atmış olacaksınız.

 

günaydın1

 

Günün güzel geçmesini, iş yerinde veya okulda sorun yaşamamayı hepimiz isteriz elbette. O halde küçük bir adım atalım ve sabah uyandığımızda çevremizdekilere, daha sonra karşılaştığımız her insana içten bir gülümseme ile “günaydın” diyelim.

İş yerine giderken veya herhangi bir yere giderken otobüse bindiğimizde belki de çok sık gördüğümüz insanlar oluyor, onlara sıcacık bir günaydın demenin size verdiği huzur mutlaka hissedin. Bu özel kelimenin verdiği tatlı huzuru, pozitifliği hem kendinizden hem de başka insanlardan esirgemeyin.

Bu yazı 1681 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

  • YENİ
  • YORUM

İçinde bulunduğu yaşamın ve kendi değerinin farkında olan kadınların sitesidir. Değerinin farkında olan bir kadın ruhuyla, kültürüyle, hayata bakış açısıyla, tebessümü ile asaleti temsil eder. Kendine değer veren kadın çevresine sonsuz sevgi ve saygı duyar. Doğuştan gelen değerinizin farkına varmanız için Pembe Safir yol arkadaşınız olacaktır.

PembeSafir