Gül Suyunun Cilde Faydaları İnanılmayacak Kadar Çok!

Paylaş
 

Gül suyu için cildiniz ile dost harika bir doğal kaynaktır diyebiliriz. Cildinizle alakalı olan tüm sorunların çözümü gül suyudur desek yalan olmaz. Gül suyunun cilde faydaları saymakla bitmez, ancak yine de cildinizdeki bazı sorunlar için veya canlandırmak için size birkaç ipucu vereceğiz.

Cildinizde kaşıntılar, cilt lekeleri, kırışıklık başlangıcı, göz altı morlukları gibi pek çok probleminizde gül suyu kullanabilir ve cildinizi sağlıklı bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Ancak cildinizdeki problemleri gül suyu ile düzeltmeye çalışırken sabırlı olmalısınız, çünkü anında mucizeler yaratmasını bekleyemeyiz. Düzenli ve devamlı kullandığınız sürece cildinizdeki değişikliklere tanık olabilirsiniz.

 

Gül Suyu Nasıl Kullanılmalı?

 

Gül suyu ile cildinize yenilik kazandırmaya karar verdiniz ancak “gül suyu nasıl kullanılmalı?” diye merak ediyorsanız işte size biraz ipucu…

Gül suyunu tonik olarak kullanırsanız canlandırıcı ve onarıcı etkisi ile tüm cilt tiplerinde olumlu etkisini gösterecektir.

 

gul-suyunun-cilde-faydalari1

 

Cildinizde çıkan ve oldukça psikolojinizi bozan sivilceler için de gül suyunu düzenli olarak bir pamuğa döküp kullandığınızda sivilcelerin zamanlar kaybolduğunu göreceksiniz.

Cildinizde hiçbir problem olmadan gül suyunu bir pamuğa döküp cildinizi temizleyin. Cildinizin kısa sürede yumuşadığını ve canlılık kazandığını fark edeceksiniz.

Yüzünüzde cilt lekeleriniz varsa ve yüzünüzü gül suyu ile temizlerseniz bir süre sonra lekelerin kaybolduğunu gözlemleyebilirsiniz. Aynı zamanda gül yağı ile kayısı yağını karıştırarak cildinize uyguladığınızda gün boyu dış etkenlerin zararlarından korunmuş olursunuz.

Güller içerdiği vitamin ve mineraller sayesinde enfeksiyonlarda tedavi edici etkiye sahip olduğundan cilt dostu doğal bir kaynaktır.

Gül suyunu tıraş losyonu olarak kullandığınızda rahatlatıcı etkisini ve ferahlığını far edebilirsiniz.

Göz kapakları için ödem giderici, ter kokularını azaltıcı, saç ve cilt kaşıntılarını gidermede düzenli olarak uyguladığınızda etkisini fark edebilirsiniz.

 

Gül Suyu İle Cildinize Ferahlık Kazandırın!

 

Gül suyunun faydaları oldukça fazla, ancak fayda görebilmeniz için elbette ki yüzde yüz doğal gül suyu temin etmeniz gerekmektedir. Gül suyunun alerjik cilt yapılarında bile dengeleyici etkisi vardır.

Alerjik cilt problemlerinde ve egzama gibi cilt sorunlarında gül yaprakları, civan perçemi, kekik, biberiye, melisa, adaçayı ile birlikte demleyerek tonik olarak kullanabilir, aynı zamanda çay olarak tüketerek tedavi sağlayabilirsiniz.

Bu yazı 758 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

  • YENİ
  • YORUM

İçinde bulunduğu yaşamın ve kendi değerinin farkında olan kadınların sitesidir. Değerinin farkında olan bir kadın ruhuyla, kültürüyle, hayata bakış açısıyla, tebessümü ile asaleti temsil eder. Kendine değer veren kadın çevresine sonsuz sevgi ve saygı duyar. Doğuştan gelen değerinizin farkına varmanız için Pembe Safir yol arkadaşınız olacaktır.

PembeSafir