Göz Altı Morlukları Nasıl Geçer?

Paylaş
 

Çeşitli yöntemlerle göz altı morluklarınızı geçirmeye çalışıyor olabilirsiniz. Ancak bunların geçici olması, kapatıcı veya kremlerle istenilen etkinin alınmaması ve daha kalıcı yöntemlere başvurulmak istenmesi halinde doğal olacak seçenekleri sizlerle buluşturacağız. Göz altı morlukları nasıl geçer sorusunun yanıtı olarak zararsız ve yan etkisiz yöntemlerle böylece tanışabileceksiniz.

 

Patates ile Salatalık Dilimleri

Herkes tarafından bilinen yöntemlerden birisidir ve dilimler halinde ister patatesi, isterseniz de salatalığı göz altlarına yakın olacak şekilde koymanız gerekmektedir. Yorgunluğunuzun ve göz altında oluşan morluk ve şişliklerin düzelmesi adına önemli bir yöntem olarak bilinmektedir.

Badem Yağı ile Limon Suyu Karışımı

Göz altı morluklarına iyi gelecek olan bir karışım ise 1 çay kaşığında badem yağı ile yarım çay kaşığında taze sıkılmış limon suyudur.

Tahriş olan veya kızaran bölgeler için muhteşem etkisini görebilirsiniz ve gözlerinize değmemesine özen göstermeniz gerekmektedir.

Soğutulmuş Kaşık

Çorba kaşığını dolapta bir süre soğuttuktan sonra göz altına yerleştirebilirsiniz. Böylece morlukların geçmesinde etkili olan kan dolaşımının hızlanmasını sağlamaktadır. Sizler de bu muhteşem etkiyi bir an önce hissetmek ve göz altı morlukları nasıl geçer sorusunun yanıtını doğal bir şekilde bulabilmek için hiç beklemeden hemen harekete geçebilirsiniz.

Papatya Çayı ile Yıkayın

Çiğ patatesin püre haline getirilmesi ve göz çevresinde bekletilmesinin ardından, durulama suyunda kullanılması gereken ürünlerden birisi de papatya çayıdır. Demledikten sonra soğumaya bırakmalı ve bahsettiğimiz şekilde kullanmaya özen göstermelisiniz.

Maydanoz ve Yoğurt Karışımı

3 çorba kaşığında maydanoz ve 2 çorba kaşığında yoğurdu alarak miksere atmalısınız. Daha sonra kıvamını almansın ardından bu karışımı göz altında morluk oluşan bölgelere sürmelisiniz. Böylelikle yarım saatlik bir sürenin ardından sorunun giderileceğini göreceksiniz. Düzenli olarak haftada 1 kez uygulamanızın, kısa sürede böyle bir şikayetten tamamen kurtulmanızı sağlayacağını da görmüş olacaksınız.

Göz altı morlukları nasıl geçer sorusuna yanıt olarak verdiğimiz bu yöntemleri uygulamaya başlamanız halinde elde edeceğiniz sonuçların çok daha fazla mutlu edici olduğunu göreceksiniz. İlaçların veya doğal olmayan yöntemlerin vereceği rahatsızlık ve yan etkilerden böylece kurtulmuş olacaksınız.

 

Bu yazı 1193 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

  • YENİ
  • YORUM

İçinde bulunduğu yaşamın ve kendi değerinin farkında olan kadınların sitesidir. Değerinin farkında olan bir kadın ruhuyla, kültürüyle, hayata bakış açısıyla, tebessümü ile asaleti temsil eder. Kendine değer veren kadın çevresine sonsuz sevgi ve saygı duyar. Doğuştan gelen değerinizin farkına varmanız için Pembe Safir yol arkadaşınız olacaktır.

PembeSafir