Facebook’tan resim çalmak tarih oluyor

Paylaş
 

Milyonlarca kişinin paylaşım yaptığı ve arkadaşlarından veya geniş bir çevreden paylaşımları takip ettiği Facebook üzerinde her geçen gün yeni güvenlik sistemleri görülmektedir. Son olarak yapılan güncelleme ile birlikte yeni test edilen bir sistemden daha söz etmek istiyoruz. Buna göre artık Facebook’dan resim çalmak tarih oluyor ve sahte hesapların açılmasının da önüne geçilmek isteniyor.

Son dönemlerde özellikle dolandırıcılık konusunda insanların iyi niyetlerinin su istimal edildiği görülmektedir. Bunun yapılmasında etkili olan faktörlerden birisi de paylaşılan fotoğrafların kullanılmasıydı. Bu aşamada fotoğraf hırsızlığı ile ilgili alınacak önlemlerle ilgili olarak da adım atılmasına gereksinim duyan Facebook, kullanıcılarını muhteşem bir özellikle tanıştırdı.

Facebook Kötüye Kullanımları Engelliyor

Hiç tanımadığı hatta kilometrelerce uzakta olan ve yabancı ülkelerde yaşayan insanların da fotoğraflarının alınmasıyla birlikte hazırlanan kumpasa karşı önlem alabilmek, insanların maddi olarak dolandırılmalarını engellemek ve hatta farklı menfaatler için sahte hesapların açılmasında da kullanılan fotoğrafların alınmasının da önüne geçebilmek amacıyla bu özelliğini test etmiştir.

Facebook’tan resim çalmak artık mümkün olmayacaktır ve böylece kötüye kullanımların engellenmesi sağlanacaktır. Bununla ilgili birden fazla uygulamanın kullanılacak olması sağlanacaktır ve bunlardan bazılarını sizler için paylaşmak istiyoruz.

Facebook’tan Ekran Görüntüsü Alınmıyor

Uygulama içerisinde veya özel mesajlardaki paylaşımlarda indirme ve paylaşım seçeneklerini devre dışı bırakma şansınız olacaktır. Bununla birlikte Facebook’tan resim çalmak artık mümkün olmayacağı için ekran görüntüsünün de alınmasını devre dışı bırakma şansını yakalayabiliyorsunuz. Bununla birlikte kullanıcılar olarak profil resminizdeki etiketlemelerle ilgili de önemli detayları görebileceksiniz. Çünkü arkadaş listenizde olmayanların kendilerini ya da bir başkasını etiketleme şansının olmadığını görebileceksiniz.

Facebook’ta Görsel Koruma Özelliği

Facebook’ta oluşan hırsızlık olaylarını en az seviyelere indirecek bir başka özellik ise görsel koruma seçeneğini etkinleştirmeniz olacaktır. Böylelikle özel oluşan desenler sayesinde fotoğrafınızın hesabınıza ait olduğu da tespit edilecektir. Fotoğrafınızı çevreleyecek olan mavi kenarlıkla birlikte bu  kalkanın sizler için de büyük bir koruma olacağını göreceksiniz.

Yakın zamanda tüm ülkelerde aktif hale gelebilecek olan bu özelliklerle ilgili sizlerde hazırlıklı olabilirsiniz. Çok kısa bir süre sonra sosyal medya üzerinde fotoğraflarınızın çalınamayacak olmasının rahatlığını yaşayacaksınız.

Bu yazı 474 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

  • YENİ
  • YORUM

İçinde bulunduğu yaşamın ve kendi değerinin farkında olan kadınların sitesidir. Değerinin farkında olan bir kadın ruhuyla, kültürüyle, hayata bakış açısıyla, tebessümü ile asaleti temsil eder. Kendine değer veren kadın çevresine sonsuz sevgi ve saygı duyar. Doğuştan gelen değerinizin farkına varmanız için Pembe Safir yol arkadaşınız olacaktır.

PembeSafir