Evliliğe En Güzel Adım Alyans Seçimi

Paylaş
 

Evlilik; çiftlerin birbirine olan sevgi ve sadakatini ölümsüzleştirmenin en güzel yoludur. Çiftler birbirine olan sevgi ve sadakatinden emin olduktan sonra evlilik kararı alırlar. Bu yolda pek çok zorluğu aşmak durumunda kalırlar. Tüm bu zorlukları aştıktan sonra sıra evliliğe atılan en güzel adımlardan biri olan alyans seçimine gelir. Alyans seçimi evliliğe giden en güzel adımlardan biridir, ancak piyasadaki binlerce çeşidin arasından seçim yapmak oldukça zordur.

Alyans; sevgiyi, saygıyı ve sadakati temsil eder ve bunları sonsuzluğa taşımanın yolu da evliliktir. Evliliğin simgesi olarak yüzük takma geleneğinin dünya genelinde Mısırlıların inancı olduğuna inanılmaktadır.

 

alyans-seçimi5

 

Mısırlılar ve Romalılar sol elin dördüncü parmağından kalbe kesintisiz bir damar olduğuna ve bu damarın da aşk damarı olduğunu söylerler. Bu yüzden evli çiftlerin alyanslarını bu parmağa takmaları birbirlerine kalben bağlılıklarını göstermektedir. Ayrıca yüzükler daire şeklinde olması sebebi ile sonsuzluğu temsil eder. Çünkü başlangıç ve bitiş noktası yoktur, bu yüzden sonsuzluğun simgesidir.

 

Alyans Seçimi Yaparken Tarzınızı Göz Önünde Bulundurun

 

Alyans seçimi yapmak çok zevkli, ancak bir o kadar da zor bir durumdur. Yaşadığımız yer neresi olursa olsun çevremizdeki kuyumcularda yüzlerce hatta binlerce alyans çeşidi bulunuyor. Bu kadar çeşitliliğin arasından bir tane seçmek oldukça zor oluyor haliyle.

 

alyans-seçimi18

 

Alyans seçimi yaparken  tarzınızı göz önünde bulundurarak karar vermeniz en önemli noktadır. Çünkü özellikle gençlerimiz büyüklerimizin aklına uyarak tarzlarına uyanı değil de en pahalı ya da en gösterişli olanını seçmeye çalışırlar. Oysa ki ömür boyu parmağımızda taşıyacağımız ve sevgimizi sonsuzluğa taşıyacak olan alyansı seçerken beğendiğimiz ve ömür boyu sıkılmayacağımız bir model seçmeliyiz. Nasıl bir tarza sahipsiniz, seçtiğiniz yüzüğü her ortamda parmağınızda taşıdığınızda kendinizi mutlu hissedecek misiniz? Bu soruların cevabını bulduğunuzda istediğiniz alyansı seçmeniz de kolaylaşacaktır.

 

Yaşınıza Uygun Alyans Seçimi Yapmalısınız

 

Alyans seçimi yaparken göz önünde bulunduracağınız bir kaç küçük detay size oldukça yardımcı olacaktır. Tarzınıza uygun seçimlere yapmaya özen göstermenin dışında yaşınıza uygun seçimler de yapmaya dikkat etmelisiniz.

 

alyans-seçimi4

 

Zevkleriniz yaşınıza uygun olsa da çevrenizdeki büyüklerinizin etkisiyle yaşınızdan daha büyüklere uygun seçimler yapmanız kaçınılmaz bir durum. Çünkü Türk milleti olarak başkalarına kendi zevklerimize uygun seçimler yapmaları için zorlamalar yapmayı çok severiz. Özellikle de büyüklerimiz kendileri zamanında istedikleri seçimleri yapamadılarsa kendi seçimlerini evlenecek olan çiftlere beğendirmeye çalışırlar. Bu yüzden  kendi zevklerinize ve yaşınıza uygun seçimler yapmaya özen göstermelisiniz.

 

Tektaşınıza Uygun Alyans Seçimi Yapmalısınız

 

Eğer alyansınızı tektaşınız ile birlikte kullanacaksanız ona uygun seçimler yapmalısınız. Seçtiğiniz alyans modeli tektaşınızın pırıltısını arka plana atmayacak sade modeller olmalıdır. Ancak biz sizlere tektaşınızı ve alyansınızı ayrı takmanızı öneriyoruz, böylece ikisi de kendi güzelliğini gösterebilir.

 

alyans-seçimi12

 

Eğer yine de tektaşınız ile alyansınızı birlikte takmayı istiyorsanız ve de ikisinin de gösterişli olmasını istiyorsanız alyansınızda daha az taşlar olmasına dikkat edin. İkisi de çok taşlı olursa birbirini gölgeleyecektir. Bu yüzden alyansınız ya da tektaşınız biraz daha az taşlı ve daha az gösterişli olmalıdır.

 

Son yıllarda yaygınlaşan tektaşlı alyans çeşitleri de size kolaylık sağlayacaktır. Çünkü bu alyanslar eksiksiz şekilde tasarlanmıştır. Hem tektaş ve alyansı birleştirerek iki ayrı seçim yapmaktan sizi kurtarmış olurlar. Alyans seçimi yapmadan önce sizler için hazırladığımız görsellere göz atmayı unutmayın. Bu resimler size biraz olsun fikir verecektir.

 

Bu yazı 1074 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

  • YENİ
  • YORUM

İçinde bulunduğu yaşamın ve kendi değerinin farkında olan kadınların sitesidir. Değerinin farkında olan bir kadın ruhuyla, kültürüyle, hayata bakış açısıyla, tebessümü ile asaleti temsil eder. Kendine değer veren kadın çevresine sonsuz sevgi ve saygı duyar. Doğuştan gelen değerinizin farkına varmanız için Pembe Safir yol arkadaşınız olacaktır.

PembeSafir