Evde Masa Örtüsü Tutacağı Yapımı

Paylaş
 

Baharda pazar kahvaltılarımızı yapabileceğimiz, kahvemizi keyifle içebileceğimiz balkon veya bahçeye ihtiyaç duyarız, dolayısıyla balkonumuza veya bahçemize huzurlu zaman geçirebileceğimiz güzel ortamlar hazırlarız.Eğer balkonunuza veya bahçenize koyduğunuz masada örtü kullanmak istiyorsanız ve rüzgarda uçmasından dolayı zorluk yaşıyorsanız evde masa örtüsü tutacağı yapabilirsiniz.

 

masa-örtüsü-tutacağı3

 

Bunu yapmak sizin için hem çok eğlenceli hem de az maliyetli olacak. Üstelik piyasada satılan masa tutacaklarından da daha kullanışlı ve şirin bir şey ortaya çıkarmış olacaksınız.

 

Gerekli Malzemeler

 

Keçe

Küçük taşlar

Yarım inci boncuk

Kalpli postit

Silikon tabancası

Silikon

Kalem

Kurdele

 

Kalpli Masa Örtüsü Tutacağı Yapılışı

 

Masa örtüsü tutacağı yapımı için dilediğiniz renkteki keçenin üzerine kalpli postiti yerleştirin ve etrafından bir kalem ile çizerek kalp şekli ortaya çıkarın.  Bir adet tutacak yapımı için iki tane kalp şekli ortaya çıkarmanız gerekli. İki kalbi kenarlarından silikon tabancası yardımı ile yapıştırın ve bir kısmını açık bırakın. Açık bıraktığınız kısımdan küçük renkli taşları doldurun ve kalan açık kısmı da silikon ile yapıştırın.

 

masa-örtüsü-tutacağı1

 

Keçeden dikdörtgen olan bir parça kesin ve kalpli masa örtüsü tutacağının arkasına iki katlı yapıştırın. Çengel iğne takılacak kadar boşluk kalmalı, bu masa örtüsüne tutturmak için gerekli.  Dilediğiniz renkteki kurdeleden bir parça kesin ve kurdele şekli vererek silikon ile dilediğiniz şekilde yapıştırın, üzerine bir tane beyaz inci yapıştırın.

 

masa-örtüsü-tutacağı2

 

Artık kalpli masa örtüsü tutacağı hazır, masa örtünüzün tüm kenarlarına yetecek kadar hazırlayın. Daha sonra masa örtünüzün köşe kısımlarına çengelli iğne ile geçirin, artık rüzgarda uçan masa örtüsü derdine son vermiş olacaksınız 🙂 Balkonunuzda keyifli günler geçirmeniz dileği ile ….

Bu yazı 1141 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

  • YENİ
  • YORUM

İçinde bulunduğu yaşamın ve kendi değerinin farkında olan kadınların sitesidir. Değerinin farkında olan bir kadın ruhuyla, kültürüyle, hayata bakış açısıyla, tebessümü ile asaleti temsil eder. Kendine değer veren kadın çevresine sonsuz sevgi ve saygı duyar. Doğuştan gelen değerinizin farkına varmanız için Pembe Safir yol arkadaşınız olacaktır.

PembeSafir