Erkeklerin Katlanamadığı 5 Hareket!

Paylaş
 

İlişkilerimizi sağlıklı bir şekilde yürütmek ve iki tarafında eşit şekilde mutlu olmasını sağlamak zor bir durum. İlişkiler konusunda hepimizin söyleyeceği pek çok şeyi vardır, ancak ilişkileri çoğu zaman kadınların gözünden değerlendirdiğimizi de kabul etmeliyiz. Erkeklerin ilişkiden beklentileri veya onların duyguları konusunda biraz saygısız davranıyor gibiyiz. Bizde bunu telafi etmek adına erkeklerin katlanamadığı 5 hareketi sizlerle paylaşmaya karar verdik.

Çok Trip Atan Kadın Profili

Eminiz ki hepiniz bu maddenin ilk sırada olacağını tahmin etmişsinizdir. Erkekler kızların sürekli olarak trip atmalarından oldukça şikayetçiler. Üstelik kadınların her şeye bu kadar takılmalarına ve çok fazla trip atmalarına anlam veremiyorlar.

erkeklerinkatlanamadıkları4

Regl Dönemini Her Şeye Bahane Gösterilmesi

Evet kabul edelim ki kadınlar olarak regl dönemini çok fazla abartıyoruz. Bu konuyu erkeklere sorduğumuzda aldığımız cevap: ” Bir hafta regl oluyorlar, bir hafta öncesi e bir hafta sonrası dersek, zaten bir ay bitiyor” oluyor.Çoğu erkek böyle düşünüyor, aslında bu konuda biraz haklı sayılırlar.

erkeklerinkatlanamadıkları1

Kadınların Fil Hafızalı Olması

Kadınlar iyi de olsa kötü de olsa yaşadıkları hiç bir şeyi unutmuyor, hatta bazıları kindar olabiliyor. İlişkilerde erkekler geçmişte yaşanan bazı olayları unutabiliyorken, kadınlar asla unutmuyor ve yaşanan tartışmalarda aylar öncesini, hatta yıllar öncesini öne sürebiliyor. Bu durum erkekleri yorduğu kadar ilişkiyi de oldukça yıpratıyor.

erkeklerinkatlanamadıkları2

Her Şeyin Altında Bir Şeyler Aramaları

Bazen insanların söyledikleri veya hareketleri herhangi bir anlam ifade etmeyebilir. Bu durumu kabul etmek ilişkide işinizi kolaylaştırabilir. Erkekler kadınların söylenen her kelimede bir anlam aramalarının oldukça yorucu olduğunu ve kendilerinin düz mantık olup, çoğu tavırlarında bir anlam olmadığını dile getiriyor.

İlk Adımı Daima Erkeklerden Beklemeleri

Toplumda yerleşen genel algı sebebi ile kadınlar birinden hoşlansa bile daima ilk adımı erkeklerin atmasını beklerler. Karşımızdaki erkeklerin de bizimle eşit bir insan olduğunu ve aynı hisleri taşıyabileceğinizi göz önünde bulundurmanız doğru olur. Yani siz nasıl ilk adımın karşı taraftan gelmesi ile mutlu oluyorsanız, erkeklerde aynı şeyleri hisseder. Dolayısıyla ilk adımı erkeklerden beklemek gereksiz bir durumdur.

erkeklerinkatlanamadıkları3

Her insanın ilişkileri kendine hastır ve bu gibi maddeler ile genelleme yapmak çok da doğru olmaz. Bu maddeler genel anlamda erkeklerin sevmediği tavırlardır, ancak her ilişkiyi belli bir kalıba sokmaya çalışmak da oldukça yanlıştır. Bir ilişkiyi sağlıklı devam ettirmek istiyorsanız karşılıklı olarak kendiniz gibi davranın, farklı tavırlarla karşınızdakini etkilemeye çalışmayın. Sadece doğal olun ve kendinizi olduğunuz gibi tanıtın, bu yeterli olacaktır.

Bu yazı 782 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

  • YENİ
  • YORUM

İçinde bulunduğu yaşamın ve kendi değerinin farkında olan kadınların sitesidir. Değerinin farkında olan bir kadın ruhuyla, kültürüyle, hayata bakış açısıyla, tebessümü ile asaleti temsil eder. Kendine değer veren kadın çevresine sonsuz sevgi ve saygı duyar. Doğuştan gelen değerinizin farkına varmanız için Pembe Safir yol arkadaşınız olacaktır.

PembeSafir