Ek Gıdaya Geçişte 3 Gün Kuralı

Paylaş
 

Bebeğiniz için uygulamanız gereken bazı kurallar vardır ve bunlar dönem dönem karşınıza çıkacaklardır. İşte sizlere bu yazımızda ek gıdaya geçişte 3 gün kuralı nedir ve nasıl uygulanmalıdır gibi soruların yanıtlarını da vereceğiz. Aksi halde en korkulan durumlardan olan ve önem verilen gaz çıkarması veya alerji görülmemesi gibi için bu kurala dikkat etmek gerekmektedir.

Ek Gıdada 3 Gün Kuralı Neden Uygulanır?

İlerleyen dönemlerde olacağı gibi, bebeklik döneminde de farklı yapılara sahip olmaktadırlar. Hem fiziken, hem de ruhsal olarak bebeğinizin dilinden anlayabilmeniz için tanınacak olan fırsat 3 günlük bir süreci kapsamaktadır. Bu süreçte hangi besinleri daha çok tüketmek isteyeceğini, hangi gıdaların alerjik reaksiyonlara neden olduğunu ve yan etkilerinin bulunduğunu öğrenmeniz mümkün olacaktır.

Gıdalar verildikten sonra 3 gün kuralı devreye girecektir ve beklemeniz gereken bu sürenin ardından doğru adımları attığınıza karar verebilmeniz sağlanacaktır. Herhangi bir yan etkinin ve olumsuz durumun gözlenmemesi halinde aynı besinlerden devam edebileceğiniz anlaşılacaktır.

Ek Gıdada 3 Gün Kuralı Nasıl Uygulanır?

Bebeğinizi yeni gıda ile tanıştırdıktan sonra bir başka gıdaya geçmemeli ve 3 gün beklemelisiniz. Aksi halde herhangi bir olumsuz durumda, hangisinin neden olduğunu fark etmeniz mümkün olmayacaktır. Ayrıca hangi gıdayı severek yiyeceğini de kolayca gözlemlemeniz için, tek gıdadan 3 günlük bir sürenin geçmesini beklemeniz gerekmektedir.

Bu sayede daha sağlıklı ve doğru bir beslenme yöntemini keşfetmiş olacaksınız. Büyük bir önem taşımakta olan bu noktalarda içiniz rahat bir şekilde hareket edebilmek için, programı bir an önce uygulamaya başlamalısınız.

Ek Gıdada Alerjik Reaksiyonlar Nasıl Bilinir?

Bebeğiniz için oluşturduğunuz menü içerisinde yer alan gıdaları verdikten sonra kızarmalar, kabarıklar, kusmalar veya huzursuzluklar oluşuyorsa, bu alerjik reaksiyonların başladığını göstermektedir. Böyle bir durumda menü içerisindeki diğer bir besine geçmek için 3 gün kuralı ile hareket edebilirsiniz. Sürekli olarak aynı tepkiyi vermesi halinde menüden çıkarmanız gereken besinleri bulacağınızı işaret edecektir. Çünkü alerji yapan besinlerin verilmesini durdurmalı ve bunlara ara vermeyi ihmal etmemelisiniz. Böylece bebeğiniz için en uygun beslenme programını hazırlamanın rahatlığını da yaşayabileceksiniz.

Bu yazı 651 kere okundu.
Etiketler:
3 gün kuralı
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

  • YENİ
  • YORUM

İçinde bulunduğu yaşamın ve kendi değerinin farkında olan kadınların sitesidir. Değerinin farkında olan bir kadın ruhuyla, kültürüyle, hayata bakış açısıyla, tebessümü ile asaleti temsil eder. Kendine değer veren kadın çevresine sonsuz sevgi ve saygı duyar. Doğuştan gelen değerinizin farkına varmanız için Pembe Safir yol arkadaşınız olacaktır.

PembeSafir