Doğal Yollarla Saçları Uzatma Yöntemleri

Paylaş
 

Özellikle bayanlar olarak uzun saçlara hayranlık duyarız. Biz bayanlar kadar erkekler tarafından da uzun saçlar ilgi görmeye başladı. Bazen saçlarımızın uzaması çok uzun zaman alıyor ve gerçekten sabırsızlanıyoruz. Saçlarımızın hızlı uzamasını isteriz, ancak tabi ki bunun doğal bir şekilde olmasını isteriz. Doğal yollarla saçları uzatma aslında çok kolaydır, ancak bazı önerilere kulak asmanız gerekiyor. Tabi biraz da emek vermelisiniz, inanın tüm bunlara değecek, sağlıklı ve upuzun saçlara sahip olacaksınız.

Bol Su İçin

Her durumda olduğu gibi saçları uzatmanın altın kuralı bol su içmektir. Günlük olarak 1,5 – 2 litre su içmek hem cildiniz, hem de saç telleriniz gerekli olan neme kavuşur, uzun ve parlak saçlara sahip olmanın tadını çıkarırsınız.

doğal-yollarla-saç-uzatma4

 

Duş Sırasında Saç Diplerine Masaj Yapın

Saç diplerinize masaj yapmanız sonuncunda kan dolaşımını hızlandırırsınız, böylece hücreler görevlerini tam anlamı ile yerine getirebilir. Saç diplerine masaj uygulamasını iki güne bir düzenli olarak tekrara etmelisiniz.

 

doğal-yollarla-saç-uzatma5

 

Elma Sirkesi ve Isırgan Otu Çayı İçin

Günde en az bir kez bir bardak suya bir yemek kaşığı elma sirkesi ekleyin ve için. Isırgan otu çayını da günde en az bir bardak tüketmeniz gerekiyor. Burada önemli olan çok fazla tüketmek değil, düzenli olarak tüketmektir.

 

doğal-yollarla-saç-uzatma3

 

Lavanta Kürü Uygulayın

Yarım litre sıcak suda bir tutam lavantayı demleyin, başka kapta bekleyen yarım litre ılık suya karıştırın, toplamda bir litre kürünüz olacak. Hazırladığınız kür ile banyodan sonra saçlarınızı durulayın, böylece saçlarınız sağlıklı bir şekilde uzayacak. Lavanta kürünün kokusu oldukça hoştur, bu yüzden sizi hiç bir şekilde rahatsız etmez.

 

doğal-yollarla-saç-uzatma2

 

Bunların dışında saçlarınızın hızlı uzaması için saçlarınızı ayda bir yaklaşık bir parmak kadar kestirin. Saçlar uzadıkça yıpranır ve güçsüzleşir, ayda bir az miktarda kestirerek yenilenmesine ve güçlenmesine yardımcı olun.

Bunları yaparım, ama beklemeye hiç tahammülüm yok diyorsanız, saçlarınıza kaynak yaptırabilirsiniz. Ancak doğal bir şekilde uzaması ile kaynakla uzatılan saçın aynı olmasını beklemeyin.
doğal-yollarla-saç-uzatma1

 

Bu tavsiyelerimizi dikkate aldığınız sürece saçlarınız normalden daha hızlı uzayacaktır ve daha sağlıklı olacaktır. Ancak yinede bir kaç ayı gözden çıkarmanız gerekmektedir. Unutmayın saçlarınızın sağlıklı uzaması için biraz zamana ihtiyaç vardır, bu zaman içerisinde sabırlı olmanız gerekiyor. Ancak gereken zamanı ve emeği saçlarınıza tanıdığınızda sizi mutlu edecek güzel bir sonuca ulaşacaksınız.

Bu yazı 864 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

  • YENİ
  • YORUM

İçinde bulunduğu yaşamın ve kendi değerinin farkında olan kadınların sitesidir. Değerinin farkında olan bir kadın ruhuyla, kültürüyle, hayata bakış açısıyla, tebessümü ile asaleti temsil eder. Kendine değer veren kadın çevresine sonsuz sevgi ve saygı duyar. Doğuştan gelen değerinizin farkına varmanız için Pembe Safir yol arkadaşınız olacaktır.

PembeSafir