Dekorasyonda Geçmiş Tutkusu: Nostaljik Ev Dekorasyonu

Paylaş
 

 

Günümüzde modern yaşama ayak uydurmak adına sürekli gelişen ve yenilenen mobilyalar evimizin baş köşesinde yerini alıyor. Peki ya nostalji severlerin geçmişe olan tutkusu neden hala devam ediyor?

Geçmişe ait dekorasyon ürünlerinin yani nostaljik ev dekorasyonu ürünlerinin romantik ve karakteristik havası hepimizin dikkatini çekiyor aslında. Eski dönemlerde kullanılan mobilyaların ağır olmasından ve kullanımının zor olmasından yakınıp dursak da bize verdiği güzel enerji tüm zorluklarına değiyordu doğrusu. Sürekli yenilenen bir çağda olmamıza rağmen 1960’ların ve 1970’lerin dekorasyonunu evlerimize taşımak müthiş bir tercih olur.

Evinizin her köşesini olmasa da bir odasını veya bir köşesini nostaljik bir şekilde döşeyerek evinize oldukça romantik bir hava katabilirsiniz.

Odalarınıza Nostaljik Dokunuşlar Yapın!

Sürekli yaşam telaşı içerisinde olduğumuzdan evimizin tüm odalarını sadece ihtiyaçlarımız için kullanıyoruz. Bu halimizle evimizin keyif alacağımız bir mekan olduğunu unuturuz, sadece yemek içmek ve uyumak için eve geliriz.

Nostaljik ev dekoru yaparken yapmak istediğimiz alana karar verdikten sonra doğru mobilya ve doğru aksesuar seçimine özen göstermelisiniz. Banyolarınızda tıpkı geçmiş yıllardaki gibi ayaklı küvet, işlemeli aplikeler ile nostaljik alanlara çevirebilirsiniz. Böylece yoğun iş temposunun stresinden kurtulmak için romantik banyonuzda keyifli bir banyo yapabilirsiniz.

 

nostaljiyatakodası

 

Yatak odalarınızı eskiyi hatırlatacak olan şık cibinlikler ile nostalji havasına sokabilirsiniz. Ayrıca yatak odanıza işlemeli tekstil ürünleri, siyah beyaz fotoğraflar ile nostaljik dokunuşlar yapabilirsiniz.

Evinizde nostaljik dekor denince ilk olarak geçmiş zamanlarda mektup yazmak için veya evrak düzenlemek için kullanılan yaz masası akla geliyor. Evinize çok hoş bir hava katacak olan bu yaz masalarını siz çalışma masası olarak kullanabilirsiniz, masanızın üzerine güllerle dolu bir vazo koymayı unutmayın.

Ev dekorunuzda nostaljik ürünler kullanmak istiyorsanız bu tip ürünleri country veya vintage ürünleri satışa suna markaları araştırmanız gereklidir. Son yıllarda hem ev dekorunda hem de giyim de geçmişe olan özlemin artması, geçmişteki ürünlerin yeniden popüler olması piyasa da nostalji ürünler bulmamızı da kolaylaştırıyor.

Nostaljik Dokunuşlar Bahçenizi de Süslesin

Evinizin odalarını veya sadece bir odasını nostaljik dekorasyon ürünleri ile süslediniz, peki ya bahçeniz ? Bahçelerinizde nostalji havası yaratılamaz diye düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Ferforje bahçe mobilyaları ve nostalji bir radyo ile bu işi tamamlayabilirsiniz. Modern yaşama da ayak uydurabilen bu mobilyalar bahçenize nostalji bir hava verirken zarafeti ile de sizi büyüleyecektir.

nostaljikbahçe

 

Geçmişe olan tutkunuz bitmediyse ve bunu evinize yansıtmak istiyorsanız, yeterli zamanı ve yeterli bütçeyi ayırarak evinizi ve bahçenizi nostalji ürünleri ile süsleyin. Nostalji dekorasyon ürünleri çok işçiliğe sahip olduğundan dolayı normal dekorasyon ürünlerinden daha pahalı olur, dolayısıyla biraz fazla bütçe ayırmak gereklidir.

Evinizde huzurlu ve zarif bir hava olsun istiyorsanız ve eskiye olan özleminizi biraz olsun dindirmek istiyorsanız nostalji dekoru mutlaka evinize yansıtmalısınız.

 

 

Bu yazı 1561 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

  • YENİ
  • YORUM

İçinde bulunduğu yaşamın ve kendi değerinin farkında olan kadınların sitesidir. Değerinin farkında olan bir kadın ruhuyla, kültürüyle, hayata bakış açısıyla, tebessümü ile asaleti temsil eder. Kendine değer veren kadın çevresine sonsuz sevgi ve saygı duyar. Doğuştan gelen değerinizin farkına varmanız için Pembe Safir yol arkadaşınız olacaktır.

PembeSafir