Cinsellikten Neden Bu Kadar Korkuyoruz?

Paylaş
 

Uzman Psikologlar, seksin toplumda hala bir tabu olduğunu belirtirken, toplum olarak hastalık derecesinde sekse odaklandığımızı dile getiriyorlar.

Yaşanan en güzel hazlardan biri olan seks konusunu bir kabus haline getiren ender toplumlardan biri olduğumuzu belirtebiliriz.. Hava, su gibi bir ihtiyaç olan seks konusunu hala rahatlıkla konuşamıyoruz bile. Her konuda rahatlıkla konuşabilecek kadar kendini aşmış insanlar bile seks ve cinsellik konusu açıldığında duraksıyor, cinsellik hala hepimizin zihninde “mahrem ve kırmızı nokta” olarak görülüyor.

Cinsellik; din, ırk, cinsiyet fark etmeksizin hepimizin ihtiyacı olan bir olgudur, bizi harekete geçiren olumlu bir enerjidir. Durum böyle olmasına rağmen seks bizim için hala bir tabudur.

Kendimize Güvenmiyor Olabilir Miyiz?

Bu toplumsal ironin temelinde Müslüman ülke olmamızın ve dini kültürün ortaya çıkardığı baskı yatıyor. Bu toplumsal baskı günümüzde bile cinselliği konuşamayan, bu konuda sorular soramayan, televizyonda öpüşme sahneleri çıktığında suç işlemişçesine yüzümüzün kızarmasına sebep oluyor.cinselliktenkorkmak

Bu toplumsal baskıyı ortadan kaldırabilecek güce sahip olsak bile, yüzyıllardan bu yana bilinçaltımıza işlenmiş olan baskının izlerini hala hissediyoruz.

Hastalık Derecesinde Sekse Mi Odaklanıyoruz?

Yüzyıllardan bu yana bastırılmış duygularımız “ayıp, günah, yasak” olarak bilinçaltımızı şekillendirmiştir. Dolayısıyla seksle tanıştığımızda zincirleri kırıp, özgür düşünemiyoruz, bu da hastalık derecesinde sekse odaklanıyoruz. Durum böyle olunca en romantik anlarda bile çiftler yatakta işini iyi yapmak, görevini tamamlamak gibi duygularla yığılıp kalıyor.cinselliktenkorkmak2

Çiftler bu yaşına kadar sekse aç ve sekse dair bir şey bilmeden yetişiyor, seksi doğaçlama olarak ve sadece boşalmaya odaklı yaşıyor. Haliyle seksi sadece cinsel organların fonksiyonu olarak görüp, asıl hazzı kaçırıyorlar. Çiftler bu şekilde ruhunu doyurmadan sadece bedene odaklı cinsellik yaşayarak birbirlerini doyuramıyorlar.

Bu yazı 738 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

  • YENİ
  • YORUM

İçinde bulunduğu yaşamın ve kendi değerinin farkında olan kadınların sitesidir. Değerinin farkında olan bir kadın ruhuyla, kültürüyle, hayata bakış açısıyla, tebessümü ile asaleti temsil eder. Kendine değer veren kadın çevresine sonsuz sevgi ve saygı duyar. Doğuştan gelen değerinizin farkına varmanız için Pembe Safir yol arkadaşınız olacaktır.

PembeSafir