Cinsellikte Erkekler Sonuç, Kadınlar Süreç Odaklı!

Paylaş
 

Kadınların orgazmı; bazıları için hayal, bazıları için zorla olan bir şeyi bazıları için olanaksız, bazıları için mecburen taklidi yapılan cinsel rahatlamaya denir. Kadınlar için bu kadar zor olan bu durum aslında oldukça kolaydır.

Orgazm Olmak Çok Kolay

Kadınların bedeni fizyolojik olarak orgazma uygun olarak ve aslında erkeklere göre daha fazla keyif alabilecek şekilde tasarlanmıştır. Orgazm olmak kadınlar için kolay bir durumken onlara zor gelen durum nedir? Kadınlara zor gelen durum kadının kendi bedenini keşfetmesi, cinselliği yaşama hakkına sahip çıkması ve uyumlu bir ilişkidir.

Kadınlardaki orgazm sorunu

Günümüz kadınlarının pek çoğunun yaşadığı orgazm sorunlarının kökeninde genelde abartılı beklentiler, yanlış bilgiler cinsel eşle yaşanan iletişim sorunu veya erken boşalma sorunu vardır. Erkekler cinsel partnerlerinin orgazm olmasını, erkekliğini kanıtlamak için ister.

orgazm1Kadınlarda orgazm sorunu, eşiyle iletişim sorunu, psikiyatrik bir sorun olup olmadığı, erkekte erken boşalma sorununun olup olmadığı ile yakından bağlantılıdır. Sorunu çözmek için ilk olarak bu noktalara dikkat etmek ve buna göre çözüm aramak gereklidir.

Eşler Cinselliği Birlikte Keşfetmeli

Cinsel sorunların yaşanmasını önlemek için eşlerin cinselliği birlikte keşfetmeleri gerekir. Eşlerin birbirlerine cinsel birleşme haricinde de doyasıya dokunmaları ve güzel zaman geçirmeleri aralarındaki pek çok sorunu ortadan kaldıracaktır. Kadın ve erkeğin orgazm süreci beş duyunun katkısı ile yaşanır veya yaşanmaz. Eğer eşlerden biri kötü koku veya sesten rahatsız oluyorsa, partneri önemsemiyorsa bu orgazm sorununu ortaya çıkarabilir. Bu gibi sorunların yaşanmasını önlemek için eşlerin her konuda kaliteli iletişim kurmaları önemlidir.

Kadınlarda Orgazm Taklidi

Kadınların yüzde kırkından fazlası cinsel partnerini mutlu etmek için orgazm taklidi yapıyor. Orgazm taklidi yapmaları genelde yanlış bir durum olarak algılansa da aslında iyi bir şeydir. Çünkü bilinç altı yapılan hareketlerin gerçek olup olmadığını ayırt edemez, dolayısıyla taklit yaparken öğrenebilir insan …

Bu yazı 595 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

  • YENİ
  • YORUM

İçinde bulunduğu yaşamın ve kendi değerinin farkında olan kadınların sitesidir. Değerinin farkında olan bir kadın ruhuyla, kültürüyle, hayata bakış açısıyla, tebessümü ile asaleti temsil eder. Kendine değer veren kadın çevresine sonsuz sevgi ve saygı duyar. Doğuştan gelen değerinizin farkına varmanız için Pembe Safir yol arkadaşınız olacaktır.

PembeSafir