Cilt Güzelliği İçin Ne Yapmalı?

Paylaş
 

Özellikle kadınlar olarak cilt güzelliği bizim için oldukça önem taşır, genç, canlı ve pürüzsüz bir cilde sahip olmak için arayışa gireriz. Özellikle de 20’li yaşlarımızda cildimiz sağlığını kaybetmeye başlar ve ekstra ürünlerle canlandırmak gerekebilir. Cildimizi güzel ve canlı göstermenin doğal yolları bulunuyor, bazı küçük  şeylere dikkat edersek güzel bir cilde sahip olmak çok kolay.

Cilt güzelliği için ne yapmalı? ” gelin birlikte göz atalım.

Her Zaman Gülümseyin

Gülümsemek, her şeyin çözümü desek yalan söylemiş olmayız. Gerçekten de yaşamınızdaki problemleri gülümseyerek çözebilme gücüne sahibiz. Cilt güzelliğimizi sağlamanın altın kurallarından biri de gülümsemektir. Sürekli gülümseyen insanların güzel göründüğüne çoğumuz tanık olmuşuzdur. İşte bu sebeple yüzünüzden gülümseme eksik olmasın, cildinizin daha güzel göründüğüne tanık olacaksınız.

 

cilt-güzelliği-için-ne-yapmalı3

 

Su İçmek Önemli

Vücudumuzun yaklaşık yüzde 70’ini su oluşturduğu için yaşam kaynağımız olan suyu daha fazla tüketmemiz gerekir. Cildin esneklik kazanması ve yenilenmesini sağlamak için günde 8 – 10 bardak su içmeye özen göstermemiz gerekiyor. Cildi susuz kalmış kişilerin kuru bir cilde sahip olduklarını ve ciltlerinde pul pul dökülmeler olduğundan şikayetlendiklerini az çok biliyoruz. Su vücudumuzdaki zararlı maddelerin atılmasını sağlayarak cildimizin güzelleşmesine katkı sağlar.

 

cilt-güzelliği-için-ne-yapmalı8

 

Daha Az Makyaj Yapın

Makyaj yapmak biz kadınların vazgeçemeyeceği bir şey, ancak makyaj sıklığımızı gözden geçirmemiz cildimiz için önemli. Makyaj yapmak biz kadınlara anlık cilt güzelliği getirse de makyaj cildimizin nefes almasını zorlaştırmaktadır. Tabi ki size makyaj yapmayın demek doğru olmaz, ancak her gün yapmak yerine daha az sıklıkta makyaj yapmayı deneyebilirsiniz. Makyaj yapmak yerine cildinizi canlandıracak daha doğal yollar tercih etmelisiniz. Ayrıca gece uyumadan önce makyajınızı mutlaka temizlemeye dikkat etmelisiniz.

 

cilt-güzelliği-için-ne-yapmalı1

 

Cildiniz İçin Düzenli Uyuyun

Cildin yenilenmesi ve canlılık kazanması için günde 7 – 8 saat uyumamız gerekiyor. Uyku sırasında vücudumuzdaki tüm organlarımız ve cildimiz dinlenir ve yenilenerek enerji kazanır. Böylece cildiniz olumsuzluklardan daha az etkilenerek canlı kalmayı başarabilecektir.

 

cilt-güzelliği-için-ne-yapmalı6

 

Cildi canlandırmak için uyku sırasındaki pozisyonunuza da önem  taşımaktadır. Yüz üstü uyuyorsanız yüzünüzün yastığa gelen kısmı baskı hissederek dolaşımı yavaşlatacaktır, bu da zaman içerisinde cildin sağlığını kaybetmesine yol açar.

Cildin Nemini Korumasına Yardımcı Olun

Cildinizin canlılığını korumak ve daha güzel bir cilde sahip olmak için cildinizin nemini korumaya özen gösterin. Yüzünüzü ılık suyla yıkadıktan sonra cilt tipinize uygun doğal nemlendirici kremler ile cildinize masaj yapın. Nemini kaybetmeyen cilt daima canlı ve parlak görünecektir.

 

cilt-güzelliği-için-ne-yapmalı4

 

Cildin nemini korumak  sadece bayanların dikkat etmesi gereken bir durum değildir, erkeklerinde özellikle traş sonrası doğru ürünler ile cildini nemlendirmeye özen göstermesi gereklidir.

 

Cilt Güzelliği İçin Beslenme Önemli

Cilt güzelliği için beslenmenin de önemli olduğunu kesinlikle unutmayın ve sağlıksız şeyler tüketmeyi bırakın. Sigara, alkol gibi zararlı bağımlılıklarınız varsa bunları bırakmaya çalışın. Cildinizin daha sağlıklı ve güzel bir görünüme kavuşması için fındık, badem, ceviz gibi E vitamini bakımından yüksek kuruyemişler tüketmeye özen gösterin.

 

cilt-güzelliği-için-ne-yapmalı7

 

Bunun yanında meyve, sebze, beyaz et gibi besinler tüketerek cildinizin sağlıklı olmasına yardımcı olun.  Süt ürünleri ve yumurtayı da beslenme alışkanlıklarınız arasına eklemeyi unutmayın. Beslenmenizin yanı sıra günlük en az yarım saat egzersiz yapmaya da zaman ayırmanız cildiniz için çok fayda sağlayacaktır.

Bu yazı 867 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

  • YENİ
  • YORUM

İçinde bulunduğu yaşamın ve kendi değerinin farkında olan kadınların sitesidir. Değerinin farkında olan bir kadın ruhuyla, kültürüyle, hayata bakış açısıyla, tebessümü ile asaleti temsil eder. Kendine değer veren kadın çevresine sonsuz sevgi ve saygı duyar. Doğuştan gelen değerinizin farkına varmanız için Pembe Safir yol arkadaşınız olacaktır.

PembeSafir