Bulaşıcı çocuk hastalıkları

Paylaş
 

 

Bulaşıcı çocuk hastalıkları nelerdir diye merak edenler bu yazımızda aradıkları tüm soruların cevabını bulacaktır.

Hayatta en değer verdiğimiz varlıklarımız olan çocuklarımıza çeşitli yollardan bulaşan ve farklı belirtiler gösteren bu hastalıkların boyutları da bazen oldukça ciddi bir seviyeye ulaşmaktadır. Özellikle kış aylarına girmekte olduğumuz son günlerde, soğuktan dolayı vücudun direncinin kırılmasıyla ve bağışıklık sistemindeki açıklıktan faydalanarak yerleşen virüsler nedeniyle bu bulaşıcı çocuk hastalıkları ortaya çıkmaktadır. İşte bu hastalıkların neler olduklarına, nasıl belirti verdiklerine ve iyileşme süreçlerine dair tüm merak edilenler için bu yazımız sayesinde ulaşabileceksiniz.

 

Boğmaca Hastalığı

 

Çocuklarda boğmaca hastalığı nezle şeklinde başlayarak gözleri etkiler ve sulanmalara neden olur. Burunun akması ve hapşurma ise boğmaca hastalığının belirtileri arasında yer alan diğer faktörler olarak karşınıza çıkacaktır. Gece sürekli olarak öksürmesi ve nefes almakta zorlanması nedeniyle anne ve babalar oldukça panik yapmaktadırlar. Ancak hemen bir doktora göstermeli ve hemen ilaç ile boğmaca tedavisine başlanmalıdır.

 

Kızamık Hastalığı

 

En sık duyulan çocuk hastalıklarından olan kızamık ise vücudun neredeyse tamamında görülen kırmızı noktalar şeklinde ortaya çıkmaktadır. Çok çabuk bulaşması nedeniyle enfeksiyonel bir hastalık olduğu bilinmektedir ve oldukça da ağır ve tehlikeli bir şekilde geliştiğini unutmamanız gerekir.

 

bulasici-cocuk-hastaliklari1

 

Bu hastalığı da hafife almanız son derece riskli bir durumdur. Kızarık olan deride döküntüler meydana gelir ve böylece kendiliğinden geçmesi beklenmektedir. Ortakulak iltihabı, zatüre ve kalp yetmezliği gibi şikayetlere kadar varan sonuçları doğurduğu görülmektedir.

 

Suçiçeği Hastalığı

 

Kış aylarında en çok görülen bulaşıcı çocuk hastalığı suçiçeği hastalığıdır. Bulaşıcıdır ve içi su dolu pembe tanecikler olarak görünmektedir. Bu taneciklerin patlatılması kalıcı izlere neden olacağından dokunulmaması gerekmektedir. Ancak dayanılmaz bir kaşıntıya neden olduğu için de bunu hafifletecek olan ilaçların alınması önerilmektedir.

Bu yazı 737 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

  • YENİ
  • YORUM

İçinde bulunduğu yaşamın ve kendi değerinin farkında olan kadınların sitesidir. Değerinin farkında olan bir kadın ruhuyla, kültürüyle, hayata bakış açısıyla, tebessümü ile asaleti temsil eder. Kendine değer veren kadın çevresine sonsuz sevgi ve saygı duyar. Doğuştan gelen değerinizin farkına varmanız için Pembe Safir yol arkadaşınız olacaktır.

PembeSafir