Brave ( Cesur ) – Animasyon Filmini Mutlaka İzleyin!

Paylaş
 

Disney animasyon fiminde adeta harikalar yaratıyor. Sinema dünyasına sunduğu filmler küçük büyük herkes tarafından beğeni ile izleniyor. Brave ( Cesur ) filmi Disney’in harikalarından sadece bir tanesi olup, çok özel bir yapımdır.

Orijinal adı  Brave olan 2012 ABD yapımı olan animasyon filmi ülkemizde de aynı yıl ‘ Cesur’ adıyla vizyona girmiştir. Yönetmenliğini animasyon filmlerinin usta isimlerinden Mark Andrews ile Brenda Chapman ikilisinin paylaştığı film 93 dk sürmektedir.

brave1

Ülkemizde Cesur adı ile vizyona giren animasyon filmin konusu kısaca şöyledir:  Krallıkların birinde Kral  Fergus ile  Kraliçe Elinor ‘ un Merida adında tez canlı bir kızları vardır. Merida yaramaz bir prensestir ve  çok iyi  bir okçudur.Günün birinde Merida krallığın yüzyıllardan beri devam eden gelenek ve göreneklerine karşı çıkar. Bunun sonucunda aksilikler hem küçük prensesin hem de krallığın peşini bırakmaz.

Prenses bilge kadına bu durumu tanışır, kadına göre prenses lanetlenmiştir ve bu durumu hem kendi hem de krallığı için yenmesi gerekmektedir. Prenses Merida bunun için büyük bir savaş verir , bu sırada cesur olmayı öğrenir ve büyük güçlüklerin üstesinden gelebilir.

Disney ve Pixar’ın birleşimi ile ortaya çıkan bu eşsiz yapımı olan Brave filminin fragmanına mutlaka göz atın.

 

Bu yazı 2902 kere okundu.
Etiketler:
Brave Cesur
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

  • YENİ
  • YORUM

İçinde bulunduğu yaşamın ve kendi değerinin farkında olan kadınların sitesidir. Değerinin farkında olan bir kadın ruhuyla, kültürüyle, hayata bakış açısıyla, tebessümü ile asaleti temsil eder. Kendine değer veren kadın çevresine sonsuz sevgi ve saygı duyar. Doğuştan gelen değerinizin farkına varmanız için Pembe Safir yol arkadaşınız olacaktır.

PembeSafir