Bisiklet Sürmek Zayıflatır Mı?

Paylaş
 

Bisiklet sürmek zevkli ve eğlenceli bir yol olduğundan çoğu insan tarafından tercih edilen bir zayıflama yöntemidir. Bisiklet sürüş esnasında büyük oranda kalori yakılır. Kardio adı verilen kalp kasını zorlayan aktivite türünde bir egzersizdir.

Tempolu bir bisiklet sürme işleminde, saate 550 kalori harcanabilmektedir. Bisiklet sürülürken dikkat edilmesi gereken en önemli husus, egzersizin ayakta yapılmasıdır.bisikletsürmek1 Bu sayede kalça, basen ve baldır bölgesinde bulunan yağ depolarının kullanılması tetiklenir. Bel bölgesine çok fazla bir etkisi bulunmamaktadır. Bu sebeple bel bölgesini zayıflatabilecek egzersiz yöntemleri, bisiklet sürmeden önce yada sonra uygulanmalıdır.

Doğru Teknikle Bisiklet Sürerek Kilo Verin

Bisiklet sürerek zayıflamak isteyen kişilerin, kalp ve damar hastalıkları yönünden riskinin daha az olduğu saptanmıştır. Bunun sebebi zorlu kardio egzersizi olan bisiklet sürmenin, kalp kasının güçlenmesinde büyük rol oynamasıdır.

Oturarak yapılan bisiklet sürüşlerinde ise, kalça bölgesinde herhangi bir zayıflama ve yağ yakımı meydana gelmemekte, zayıflamak istenirken hoş olmayan bir görüntüye sahip olunabilmektedir. Oturarak bisiklet sürmek, kalça bölgesinde çok az seviyede (yürüyüşten daha az) bir egzersiz hareketi etkisi göstermektedir. Bu sebeple bu bölgede bulunan yağ depolarının yakımı mümkün olmamaktadır.

bisikletsürmek4

Kalça bölgesinden yağ yakımı istemeyenler, oturarak bisiklet sürme yöntemini kullanabilirler. Ancak sürekli bu işlemin yapılması, kalçada bulunan yağ deposunda birikmeye ve doğal olarak kalça bölgesinde aşırı büyümeye sebep olacaktır.

Kısaca zayıflamak isteyenler için doğru teknikle bisiklet sürerek kilo vermek mümkündür. Bisiklet sürmeyi sürekli olarak devam ettirdiğiniz sürece ve bazı detaylara dikkat ettiğiniz takdirde zayıflamanız kaçınılmazdır.

Bu yazı 1250 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

  • YENİ
  • YORUM

İçinde bulunduğu yaşamın ve kendi değerinin farkında olan kadınların sitesidir. Değerinin farkında olan bir kadın ruhuyla, kültürüyle, hayata bakış açısıyla, tebessümü ile asaleti temsil eder. Kendine değer veren kadın çevresine sonsuz sevgi ve saygı duyar. Doğuştan gelen değerinizin farkına varmanız için Pembe Safir yol arkadaşınız olacaktır.

PembeSafir