Bebeklerde Gaz Problemi Nasıl Giderilir?

Paylaş
 

Hayatınızın en değerli varlıklarından olan bebeğinizin yaşayacağı bazı problemler olabilecektir. Bunların başında gelen bebeklerde gaz problemi için nasıl giderileceğine dair detayları sizlerle bu yazımızda paylaşmak istiyoruz. Her ne kadar geçici bir durum olsa da, eziyete dönüşmemesi adına alabileceğiniz tedbirlerin neler olması gerektiğini açıklamak istiyoruz. Bebeğinizin ağlamasını dindirecek olan ve bir nebze daha sakinleştirecek olan yöntemlerin neler olabileceğine dair detayları görmenize olanak vereceğiz.

Gaz Sancısı Ne Kadar Sürer?

Bebekler için bir sağlık problemi olarak görülmemesi gereken durumlar arasında gaz sancıları yer almaktadır. Genellikle 3. Haftada başlayarak, 3. aya kadar ilerleyebilen ve özellikle belirli saatlerde ortaya çıkabilen durumlardan birisi olmasından ötürü sizleri bir hayli zorlayacaktır. Bebeğinizin gelişim sürecinde bu duruma karşı hazırlıklı olmanız gerektiğini unutmamalı ve kabullenmeniz gereken aşamalardan birisi olduğunu bilmelisiniz.

 

Bebeklerde Gaz Problemi İçin Neler Yapılmalıdır?

Bebeğiniz için belirli bir düzeni kurmanız gerekmektedir. Beslenme ve uyku düzeninde en önemli noktalardan birisi gazının çıkarılması olacaktır. Buna göre beslenmesini tamamlamasının ardından yaklaşık 1 saatlik sürede belirli uygulamaları yaparak gaz problemini gidermesine yardımcı olabilirsiniz. Ikınmasına, inlemesine veya ağlama nöbetlerine gerek kalmayacak şekilde bu adımları hemen atmaya başlayabilirsiniz.

Bebeğinizin gazının çıkmasının ardından birkaç saatlik bir uyuma evresinin olabileceğini göz ardı etmemelisiniz. İşte bu düzenin bozulmasına izin vermediğinizde sizler de uykunuz bölünmeden ve bebeğinizin gaz problemi nedeniyle acı çekmesine fırsat vermeden çok daha fazla rahat edebileceğinizin farkına varabilirsiniz.

Bebeklerde Gaz Problemi Nasıl Giderilir?

Oldukça yıpratıcı hale gelebilen bu dönemlerde almanız gereken tedbirlerden birisi doktor muayenesini ihmal etmemek olacaktır. Bebeğinizi sırt üstü bir şekilde yatağına sık sık yatırabilirsiniz. Böylece daha rahat etmesini sağlayabilir ve mümkün olduğu kadar klasik müzik dinletmeye çalışmalısınız.

Evlerde kullanılan süpürge seslerinin veya saçları kurutmak amacıyla kullanılan makinelerin çalışır olması, bebeğinizin uykuya rahatlıkla geçmesini sağlayacaktır. Sakinleşmesi amacıyla uygulayacağınız diğer yöntemler arasında ise bebek arabasında sık sık gezdirme fikri yer alacaktır. Sırtını pışpışlamak ve olabildiğince masaj hareketlerini yapmasını sağlamak da bebeklerde gaz problemi nasıl giderilir sorusuna verilecek yanıtlar arasında yer alacaktır.

 

Bu yazı 670 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

  • YENİ
  • YORUM

İçinde bulunduğu yaşamın ve kendi değerinin farkında olan kadınların sitesidir. Değerinin farkında olan bir kadın ruhuyla, kültürüyle, hayata bakış açısıyla, tebessümü ile asaleti temsil eder. Kendine değer veren kadın çevresine sonsuz sevgi ve saygı duyar. Doğuştan gelen değerinizin farkına varmanız için Pembe Safir yol arkadaşınız olacaktır.

PembeSafir