Bebekler Kışın Nasıl Giydirilmeli?

Paylaş
 

Kış aylarında zorlu hava koşullarından en çok etkilenenler şüphesiz ki bebekler oluyor. Çünkü onların bağışıklık sistemi soğuk hava koşullarına karşı yeteri kadar direnç gösteremeyebiliyor. Bu yüzden anne babalar olarak bebeklerimizin üzerine daha fazla düşüyor, onları her yönden korumak için epey çaba sarf ediyoruz. Özellikle de ilk kez anne olan kadınların merak ettiği bir konu da bebekler kışın nasıl giydirilmeli?

 

bebekler-kışın-nasıl-giydirilmeli2

 

Bebekler vücut dirençleri zayıf olduğundan dolayı kış aylarında çok fazla dışarıda olmamalı, ev ortamında büyümelidir. Ancak dışarı çıkması gereken durumlarda bulunduğunuz şehrin de hava koşullarına göre bebeğinizi sıkı giydirmeniz gerekiyor. Bu konuda size yardımcı olabilecek pek çok ürün bebek kış modası adı altında piyasaya sunuluyor. Sizde ilk defa anne olanlardansanız ve bebeğinizi nasıl giydirmeniz gerektiği konusunda tecrübesiz hissediyorsanız bir kaç fikrimiz olabilir.

 

Mont Olmazsa Olmaz

Biz yetişkinler kış aylarında soğuktan korunmak için mont giymeyi tercih ediyorsak, bebeğimizin de mutlaka bir montu olması gerekir. Bebeğinizin cildine direk temas etmese de pamuk kumaşlı bebek montları ideal bir seçim olacaktır. Pamuk kumaştan üretilen bir mont bebeğinizi olumsuz yönde ekilemeyeceği gibi oldukça ısıtıcı bir özelliğe de sahiptir. Yaşadığınız şehir kış aylarında daha az soğuk oluyorsa örgü montları da tercih edebilirsiniz. Ancak çok soğuk şehirler için örgü mont yeterli olmayacaktır.

 

bebekler-kışın-nasıl-giydirilmeli9

 

Evde ve Dışarıda Bebek Çorabı

Biz insanlar başından ve ayaklarından çok hızlı bir şekilde soğuk alır ve kolayca hasta olabilir. Bu yüzden bebeğiniz için bebek çorabı bulundurmanızda ve sürekli olarak giydirmenizde fayda var. Özellikle kız bebeklere kış aylarında elbise veya şort giydirirken pamuklu külotlu çorapları tercih etmelisiniz.

 

bebekler-kışın-nasıl-giydirilmeli8

 

Bebek Tulumu Birer Kurtarıcı

Bebeğinizi kış aylarının soğuk hava koşullarına karşı korumanın en kolay ve hızlı yolu dışarı çıkarken bebeğinize tulum giydirmektir. Özellikle kış aylarında doğan bebekler için tulum etkili bir koruma sağlıyor, pratik olması da annelerin işini kolaylaştırıyor. Dünyanızı renklendiren minik bebeğinizin gardırobunda bulunması gereken kıyafetlerden birisi de bebek tulumu. Tulum varsa kış aylarında bebeğiniz rahatlıkla dışarı çıkabilir, tabi ki çok uzun süre dışarıda olmaması gerekiyor.

 

bebekler-kışın-nasıl-giydirilmeli1

 

 

Bebekler İçin Örgü Kazak Modası

Örgü kazak modası son yıllarda hem yetişkinler hem de bebekler için çok sık kullanılan bir moda akımı haline dönüştü. Örgü kazak konusunda bayanlar kendi yaratıcılığını da ortaya koyunca harika modeller ortaya çıkıyor ve bebeklerimiz bu kazakların içerisinde inanılmaz sevimli görünüyor.

 

bebekler-kışın-nasıl-giydirilmeli7

 

Evin İçerisinde Daha İnce Kıyafetler

Bebeğinizin sağlıklı bir kış geçirmesi için evinizin içi yeterli derecede ısınıyor olması önemlidir. Evinizin ısısı ideal seviyede olduğunda bebeğinize dışarı çıkarken giydirdiğinizden daha ince kıyafetler giydirin. Bir kaç kat giydirmeniz bebeğinizin ilerleyen dönemlerinde vücut ısısını koruyamamasına sebep olabilir. Bu yüzden bebeğinizin içeride giydiği kıyafetler iyi ısıtan ama pamuklu ince kıyafetler olabilir.

 

bebekler-kışın-nasıl-giydirilmeli6

 

Bebek Şapkaları Kış İçin Şart

Bebeğiniz kış aylarında dünyaya geldi ise gerçekten çok dikkatli olmak zorundasınız. Onun hasta olmamasını sağlamak için de dışarı çıkarken nasıl giydirdiğinizin önemi büyüktür. Bebeğinizin üşümesini engellemenin bir yolu da bebeğinize şapka takmaktır. Bebek şapkaları kış aylarında bebeğinizin soğuk havayı başından almasını engelleyerek hastalıklardan korur.

 

bebekler-kışın-nasıl-giydirilmeli4

 

 

Bu yazı 1289 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

  • YENİ
  • YORUM

İçinde bulunduğu yaşamın ve kendi değerinin farkında olan kadınların sitesidir. Değerinin farkında olan bir kadın ruhuyla, kültürüyle, hayata bakış açısıyla, tebessümü ile asaleti temsil eder. Kendine değer veren kadın çevresine sonsuz sevgi ve saygı duyar. Doğuştan gelen değerinizin farkına varmanız için Pembe Safir yol arkadaşınız olacaktır.

PembeSafir