Bebek Arabası Modelleri ( Ekonomik ve Kullanışlı Modeller )

Paylaş
 

Bebeğiniz için alışverişe ne kadar erken başlarsanız sizin için o kadar kolaylık olacaktır. Bazı şeyleri doğumdan sonraya bırakmak biraz yorucu olabilir. Bebek arabası modelleri araştırırken fiyatları gözünüzde büyütmemenizi tavsiye ederiz. Bebeğiniz için alışveriş yapmanın oldukça keyifli olduğunu ve pek çok insanın sizin yerinizde olmak için can attığını unutmayın.

İyi bir araştırma yaptığınız sürece hem bebeğinize uygun hem de bütçenize uygun bebek arabası bulabilirsiniz. Eğer bu sizin ilk bebeğiniz ise bebek arabası konusunda karar vermek oldukça zor olabilir. Piyasada oldukça fazla marka ve model bulunduğu için kafanızın karışması ve nasıl karar vereceğiniz konusunda zorlanmanız çok normaldir.

 

Bebek Arabası Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

 

Bebeğiniz için bebek arabası alırken göz önünde bulunduracağınız en önemli nokta güvenlik sistemi ve kullanılan kumaşın kanserojen madde içermeyen özel kumaşlar olmasıdır. Ayrıca alacağınız bebek arabasının

 • Hafif olması,
 • Doğumdan itibaren kullanabilme
 • 5 Nokta emniyet kemeri
 • Tek elle katlanabilir olması,
 • Çift yönlü kullanabilme,
 • Kullanışlı geniş sepet
 • 360 derece dönebilen tekerlekler,
 • Dört mevsim dayanıklı tente,
 • Kumaşının yıkanıp takılabilir olması gibi özelliklerine de göz atmalısınız.

Bebeğiniz için alacağınız bebek arabasını hangi yaş aralığına kadar kullanabileceğinizi de göz önünde bulundurmanızda fayda var.

Bu özellikleri göz önüne alarak size ve bebeğinize en uygun ve kullanışlı olabilecek modeli belirleyin. Öncelikle bir bebek arabasında sizin için önemli olan özellikler neler bunları bir yere not edin. Mesela bazı anne adayları bebek arabasında çift yönlü kullanabilme özelliğini çok fazla önemsemezler. Bazı hanımlar travel sistem bebek arabalarını kullanışlı bulurken bazıları travel sistem olmasını gerekli bulmazlar. Aşırı hafif olması yerine daha gösterişli ve konforlu olmasını da tercih eden anne adayları var. Sizde bunlara göre nasıl özelliklerin sizin için öncelik olduğunu ve bebek arabasına ayırmayı düşündüğünüz bütçeyi belirleyin.

Eğer ilk bebeğiniz için araba alacaksanız ve alacağınız marka ve modelde çok emin değilseniz çok fazla bir bütçe ayırmamanızı öneririz. Çünkü çok fazla para vererek aldığınız bir bebek arabasında da beğenmediğiniz özellikler olabilir ve sonradan değiştirmek bütçenizi zorlayabilir.

Size biraz daha fikir verebilmek amacı ile sizin için ekonomik ve kullanışlı bebek arabası modelleri olarak bir kaç bebek arabası modeli belirledik. Bu fiyatların altında da bebek arabası modelleri mevcut, biz kullanıcıların memnun kaldığı orta fiyatlardaki modelleri sizlere sunuyoruz.

bebek-arabasi-modelleri1

Su geçirmeyen kumaş ve 6.5 kg ağırlığında olan bu araba fiyatına göre oldukça kullanışlı ve kaliteli

 

bebek-arabasi-modelleri2

Tek elle kapanabilme özelliği ve 6 kg ağırlığında olması ile oldukça kullanışlı bir model. Ayrıca 3 tekerlerkli tercih edenler için de ekonomik bir alternatif…

 

bebek-arabasi-modelleri3

5 kg ağırlığında olması ile aşırı hafif bir model. Ayrıca katlandığında otomatik kilitlenme ve az yer kaplama özellikleri de artıları…

 

 

 

bebek-arabasi-modelleri4

Doğumdan itibaren kullanabilme ve 8.5 kg ağırlığında olması ile oldukça kullanışlı bir model…

Bu yazı 1105 kere okundu.
 • Site Yorum
 • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

 • YENİ
 • YORUM

İçinde bulunduğu yaşamın ve kendi değerinin farkında olan kadınların sitesidir. Değerinin farkında olan bir kadın ruhuyla, kültürüyle, hayata bakış açısıyla, tebessümü ile asaleti temsil eder. Kendine değer veren kadın çevresine sonsuz sevgi ve saygı duyar. Doğuştan gelen değerinizin farkına varmanız için Pembe Safir yol arkadaşınız olacaktır.

PembeSafir