Bahar Ayları İçin Balkon Dekorasyonu

Paylaş
 

 Bahar aylarında açık havanın tadını çıkarmak için balkonlarımızda şirin alanlar hazırlamaya başladık bile. Balkon dekorasyonu yapmak için ilk olarak tarzınızı ve ne tür bir alan istediğinizi belirlemelisiniz. Tabi ailenizin de fikrini alarak ortak bir karara varmanızda fayda var 🙂  Sonuçta en çok siz zaman geçirecek olsanız bile ortak bir kullanım alanı olacak, bu yüzden herkesin fikrini almadan işe başlamayın.

 

Az Bütçe İle Balkon Dekoru

 

Balkonunuzu bahar için hazırlamaya güzel kahvaltılar yapabileceğiniz ve kahvenizi içebileceğimiz bir masa koyarak işe başlayabilirsiniz. Masanızı seçerken ailenizdeki kişi sayısını ve koyacağınız alanın büyüklüğünü göz önünde bulundurmalısınız.  Küçük bir balkonunuz varsa küçük kare bir masa tercih edebilirsiniz, dilerseniz  yuvarlak küçük bir masa da tercih edebilirsiniz. Masanızın üzerine şirin ve tarzınıza uygun bir masa örtüsü sermeyi de unutmayın.

 

balkon-dekorasyonu3

 

Balkon dekoru için masa seçimini tamamladıktan sonra sandalye seçimine geçebilirsiniz. Balkonunuz için az bütçe ile şirin bir ortam hazırlamak istiyorsanız plastik kolsuz sandalyeler alabilirsiniz. Plastik sandalyeler için satılan renkli minderlerle sandalyelerin havasını değiştirebilir şirin ve hoş bir balkon hazırlayabilirsiniz. Sandalye minderlerinizi masanıza ve masa örtünüze uyumlu renklerde tercih edin.

 

balkon-dekorasyonu2

 

Balkonunuzda yeteri kadar alan varsa masa sandalye dışında renkli bahçe minderleri tercih edebilirsiniz. Minder kullanarak oldukça doğal ve şirin bir ortam elde edebilirsiniz. Ayrıca yerde oturarak kitap okumanın ve çay içmenin tadını da hiç bir şeye değişemeyeceksiniz.

 

Çiçekler Olmazsa Bahar Eksik Yaşanır

 

Balkonunuzu bahara uygun hazırlarken çiçeklere yer vermeyi sakın ihmal etmeyin. Eğer piyasadaki saksı ve çiçekler size pahalı geliyorsa daha uygun bütçe ile halletmek için evde kullanmadığınız bir şeyler bularak boyayın ve kendi saksılarınızı elde edin.

 

balkon-dekorasyonu1

 

Piyasadaki çiçekler size pahalı geliyorsa hızlı ve çok çoğalan çiçekler yada sarmaşıklardan bir tane alın ve onları çoğaltın. Az bütçe ile balkon dekorasyonu için size verebileceğimiz fikirler şimdilik bu kadar. Masa örtünüzün rüzgarda uçmasını engellemek için şirin bir çözüm arıyorsanız Evde Masa Örtüsü Tutacağı Yapımı yazımıza da mutlaka göz atın. Sevdiklerinizle güzel ve huzurlu bir bahar geçirmeniz dileği ile…

Bu yazı 1726 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

  • YENİ
  • YORUM

İçinde bulunduğu yaşamın ve kendi değerinin farkında olan kadınların sitesidir. Değerinin farkında olan bir kadın ruhuyla, kültürüyle, hayata bakış açısıyla, tebessümü ile asaleti temsil eder. Kendine değer veren kadın çevresine sonsuz sevgi ve saygı duyar. Doğuştan gelen değerinizin farkına varmanız için Pembe Safir yol arkadaşınız olacaktır.

PembeSafir