Akrep Burcunun Evlilik Yaşamı

Akrep burcu konuşmadan anlaşabileceği, duygusal derinliği güçlü olan kişilerden hoşlanır. Evleneceği kişi gözlerle ve bakışlarla iletişim kurabileceği bir eş olmalıdır, bununla beraber zor bir kişiliği de eş olarak seçebilir. Akrep burcunun evlilik yaşamı sezgilere dayalıdır, eşinin tüm sorunlarını önceden hissedebilir.

Bu burcun insanı dayanıklı bir yapıya sahiptir ve evliliğinde eşinin tüm kusurlarına katlanabilir. Biraz tartışmacı olan akrepler evliliğinde eşini haksız yere itham edip, yargılayabilir, meraklı tavırları ile eşinin tüm sınırlarını geçmişini araştırabilir. Şüpheci tavırları olduğundan dolayı sürekli olarak eşine “bugün nerdeydin”, “nerede kaldın” gibi cümleler sarf eder.

Akrep burcu evliliğinde otorite kurmaya çalışabilir, kontrolü sürekli elinde tutmak isteyebilir. Evliliğini renkli kılmak için sevgi sözcükleri kurarak eşini kazanır. Evleneceği kişi sevecen yerinde duramayan bir kişi ise yeniden dünyayı keşfetmeye başlar, mutluluğa bir adım atar.

Çocuklarına karşı meraklı davranışlar sergileyerek, dinlemek yerine anlatılanın arkasındaki gerçeği keşfetmeye çalışır ve çocukları ile arkadaş olmak ister. Kendi dayanıklı ve korkusuz yapısını çocuğuna da aşılamaya çalışır, anlayışlı olan tarafını ortaya çıkardığı zaman iyi bir ebeveyn olacaktır.

Akrep burcunun cinsel yaşamı eşine ne vermek istediğine bağlıdır, cinsellikte hareketliliği ön planda tutar. Kontrol duygusu çok güçlü olan akrep insanı eşini mutlu etmek için harika bir performans sergilemeye çalışır, yorulmaz.

Akrep Burcunun Evlilikte Kızdığı Durumlar

Akrep burcunun kızdığı durumlar denince ilk akla gelen gizlilik gelir. Gizlilikten nefret eden akrep insanı eşinin saklı sırları olmasına katlanamaz. Kendi karakteri oldukça güçlü olduğu için karşısındakinin şikayet cümleleri sarf etmesinden hoşlanmaz Sorunlu bir ilişkisi varsa düzeltmek için elinden geleni yapar, ancak karşısındaki tarafından kullanıldığını hissederse intikam kesinlikle intikam alır.

Dürüst ve samimi olmayan davranışlardan asla hoşlanmaz, ona ihanet edilmesi yapmamanız gereken en önemli şeydir. Ona göre kontrol merkezi sadece kendisidir ve yanlış anlaşılmasına inanamaz, çünkü her şeyi doğru anlattığına inanır.

Akrep Burcu Hangi Burçlar İle Evlenmeli?

Akrep burcunun evlenebileceği burçların başında duygu derinliğini anlayabilecek olan Yengeç burcu gelir. Duygusal derinliği birlikte paylaşabileceği diğer burçlar ise Balık, Başak veya diğer bir Akrep burcudur. Uyumlu bir ilişkiyi ve kontrolü altına alabileceği burçlar su grubundan olan burçlardır.

Kova, Boğa ve Aslan burcundan olanlar ise asla kontrolü altına alamayacağı ama tutku ile bağlanabileceği kişilerdir.  Bunlarla beraber Yay burcunun havai ve iyimser haline kapılarak bir evlilik kurabilir.