Akıllı Cep Telefonları ile Hamilelik Testi

Paylaş
 

Günümüzde teknolojinin gelişmesiyle birçok kolaylık insan hayatına girmiştir ve girmeye de devam etmektedir. Bunlardan biri de akıllı cep telefonları ile hamilelik, diyabet ve zehirlenme gibi bazı durumların anında teşhis edilebilme imkanının oluşturulmasıdır.

Bu gelişme sayesinde artık insanlar sağlık ile ilgili bir durum veya problem oluştuğunda hızlı bir şekilde teşhis ettirebilme imkanı bulacaklardır. Akıllı cep telefonuna takılacak bir modül sayesinde kan, idrar, tükürük ve ter gibi vücutta bulunan sıvıların laboratuvar ortamında yapılan testler gibi test edilebilme imkanı bulur. Hatta gelecekte modülün GPS ile entegresi sağlanarak kişiyi en yakın hastane veya eczaneye yönlendirebilme imkanı sağlayabilmektedir. Gerekirse hasta için ambulans çağrılabilecek ve hekim hastaya ulaşmadan erkenden hastanın verilerine ulaşabilecektir.

akıllıtelefonilegebelik1

Ayrıca akıllı cep telefonlarının kamera ve flaşı ile telefona yüklü bir uygulama ile sensörden gelen bilgi ekranda anlık olarak görülebilecektir. Bu muhteşem özellik sayesinde hastalar muayene için gün almaya gerek kalmadan kendi testlerini yaptırabilecek ve hatta sonuçlarını doktoruna göndererek problemin neyden kaynaklandığını öğrenebilecektir. Hasta hiç uğraşmadan ilaçlarını dahi yazdırmış olabilecektir.

Bilim adamları, laboratuvarlarda kullanılan Yüzeysel Plazmon Rezonansı teknolojisini akıllı cep telefonlarına taşımışlardır. Ayrıca elektronik bir sistem olan SPR sistemi, optik değişim ile biyolojik etkileşimlerini doğru zamanlı ve kaliteli sonuçlar oluşturarak belirlenebilmesine olanak sağlamıştır. Yüksek teknoloji sayesinde kişinin hayatı kolaylaşacak ve zaman kaybı olmadan sonuçlarına ulaşabilecektir.

Bu yazı 706 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

  • YENİ
  • YORUM

İçinde bulunduğu yaşamın ve kendi değerinin farkında olan kadınların sitesidir. Değerinin farkında olan bir kadın ruhuyla, kültürüyle, hayata bakış açısıyla, tebessümü ile asaleti temsil eder. Kendine değer veren kadın çevresine sonsuz sevgi ve saygı duyar. Doğuştan gelen değerinizin farkına varmanız için Pembe Safir yol arkadaşınız olacaktır.

PembeSafir