Ahmet Ümit-Patasana Eseri Hakkında

Paylaş
 

kitaplar2Ahmet Ümit Patasana adlı kitabında Mezopotamya’yı anlatıyor. Mezopotamya olarak anılan bölgenin bugünkü kaderini ve yüzyıllar önceki kaderini anlatıyor. Türk polisiye romanları dendiği zaman ilk akla gelen isim Ahmet Ümit’tir. Ahmet Ümit bu kitabında da bir cinayet konusunu ele alıyor.

 

Patasana Hitit döneminde yaşayan bir başyazmandır. Ancak gizli olarak da tabletlere günlük tarzında yazılar yazmaktadır. Bu yazılar o dönemden önemli bilgiler içermektedir. Patasana yazılarında kendi hayat öyküsünü de anlatır.

 

Esra’nın başkanlık ettiği arkeolog grubu Antep’e kazı için gider. Ancak köylüler kazdıkları yerin kutsal olduklarına inanırlar. Köyde bir cinayet meydana gelir. Arkeolog grubuna kazı konusunda çok yardımı dokunan Hacı Settar’ın boynu kesilerek caminin minaresinden aşağıya atılmıştır.

 

Bu cinayeti kim işlemiştir? Kitabın sonunda hiç tahmin edemeyeceğiniz biri cinayeti işlerken olaylar daha da kızışmaktadır.

Bu yazı 649 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

  • YENİ
  • YORUM

İçinde bulunduğu yaşamın ve kendi değerinin farkında olan kadınların sitesidir. Değerinin farkında olan bir kadın ruhuyla, kültürüyle, hayata bakış açısıyla, tebessümü ile asaleti temsil eder. Kendine değer veren kadın çevresine sonsuz sevgi ve saygı duyar. Doğuştan gelen değerinizin farkına varmanız için Pembe Safir yol arkadaşınız olacaktır.

PembeSafir