2016 Kadın Modasında Öne Çıkan Desenler

Paylaş
 

Son yıllarda kadın modası pek çok farklı desenin bir arada kullanılması ise dikkat çekiyor. Desenli kıyafetler genellikle yaz sezonunun bir parçası olarak düşünülse de, bu yıl sonbahar ve kış modasında da pek çok farklı desende ürünü raflarda görmeniz mümkün olacak. 2016 kadın modasında öne çıkan  desenler  denince ilk akla gelenleri şöyle sıralayabiliriz.

Bohem esintiler

Bohem esintiler taşıyan batik tarzında desenler bu sezon sık sık karşımıza çıkacak. Geometrik etnik desenler de bu akımın bir parçası olarak kıyafetlerde yerini alacak.

modadaöneçıkandesenler2

Çizgiler

Yatay ya da dikey çizgiler bu sezonun vazgeçilmez desenlerinden biri. Özellikle siyah beyaz renklerdeki kıyafetlerde kontrast oluşturma amacıyla kullanılan çizgiler sık sık karşımıza çıkacak. Çizgili kumaşlarla sağlanan ışık oyunları ise kıyafetlere enteresan bir hava katacak.

modadaöneçıkandesenler1

Ekose kareler

Kolej havası yaratacak ekose kareli etekler bu sezon her yaştan kadının kullanabileceği bir parça olarak karşımıza çıkıyor. Aynı zamanda kareli oduncu gömlekler de kış sezonunun olmazsa olmazları arasında yer alıyor.

modadaöneçıkandesenler4

Hayvan baskıları

Zebra ya da leopar gibi hayvan baskılı desenler de bu sezon kıyafetlerinde karşımıza çıkacak. Basit kıyafetlere bile çekici ve vahşi bir hava verebilen bu desenler bayanların vazgeçilmezi olma yolunda ilerliyor.

modadaöneçıkandesenler3

Modada öne çıkan desenler denilince akla ilk gelen tasarımlar bunlardır.

Bu yazı 684 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

  • YENİ
  • YORUM

İçinde bulunduğu yaşamın ve kendi değerinin farkında olan kadınların sitesidir. Değerinin farkında olan bir kadın ruhuyla, kültürüyle, hayata bakış açısıyla, tebessümü ile asaleti temsil eder. Kendine değer veren kadın çevresine sonsuz sevgi ve saygı duyar. Doğuştan gelen değerinizin farkına varmanız için Pembe Safir yol arkadaşınız olacaktır.

PembeSafir